اخبار ویژه

جزییات دستگیری سعید مرتضوی در مازندران

سعید مرتضوی پس از دریافت حکم اجرایی جهت معرقی به زندان جهت به تاخیر انداختن اجرای حکم درخوایت اعمال ماده ۴۷۷ می نماید در این ماده قانونی در صورت موافقت ریاست قوه حکم تعلیق می شود و متهم تا بررسی مجدد آزاد می گردد.

سعید مرتضوی به منزل یکی از دوستان احمدی نژاد در شهر ری می رود زیرا می دانسته باید خودش را به زندان معرفی نماید و ضابطین قضایی در هرمکان که بیابند موظف به بازداشت او هستند.
دوستان اصلاح طلب در یک اقدامی حساب شده جندین عکس اورا در کارگر شمالی و خیابان انقلاب که صاحب عکس گم شده نصب کرده و منتشر کردند که پس از رسانه شدن  موضوع دستور ویژه جهت بازداشت او صادر می شود

سعید مرتضوی شامگاه چهارشنبه به ویلایی دور افتاده که اجاره آن به نام کسی دیگر بوده فرار می کند اما رصد اطلاعاتی حقاظت قوه قضایی با زدیابی آی پی تبلت سعید مرتضوی مکان او راشناسایی کرده و ساعت ۳ صبح روز حمعه بازداشت و تحت الحفظ به تهران منتقل می شود.

خلاصه پرونده:

آذر ۹۶ وکیل مدافع اولیای‌دم محسن روح‌الامینی خبر محکومیت سعید مرتضوی به دو سال حبس تعزیری در پرونده کهریزک در دادگاه تجدیدنظر را داده بود اما با شروع سال جدید خبری از بازداشت او نشد. غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در هفته های قبل در واکنش به سوالی درباره علت عدم بازداشت دادستان سابق تهران اظهار کرده بود: «او را گیر نیاورده‌ایم.»

بعد از این اظهارنظر سخنگوی قوه قضائی، گمانه‌زنی‌ها مبنی بر خروج مرتضوی از کشور قوت گرفت اما چند روز پیش هما فلاح تفتی، همسر سعید مرتضوی اعلام کرد همسرش در تهران و پیگیر ماده ۴۷۷ است. او همچنین در پاسخ به این سوالی که آیا از همسرش خبر دارد یا نه گفته بود: «مگر می‌شود از ایشان خبر نداشته باشم، ایشان در تهران است اما در منزل نیست.»

در همین رابطه امروز صبح یک منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرگزاری قوه قضاییه از دستگیری سعید مرتضوی در یکی از استان های شمالی خبر داد.

این منبع آگاه تاکید کرد: دادستان سابق تهران ساعاتی پیش دستگیر و روند انتقال مرتضوی به زندان برای سپری کردن دوران محکومیت در حال انجام است.

در همین رابطه تسنیم در مورد نحوه دستگیری و محل اختفای مرتضوی نوشت: ضابطان قضایی موفق شدند مرتضوی را در یک ویلا واقع در استان مازندران شناسایی کنند.

به گزارش الف سعید مرتضوی در دو پرونده مطرح با عناوین «کهریزک» و «تامین اجتماعی» دارای اتهامات متعدد است؛ البته پرونده وی در خصوص سازمان تامین اجتماعی دو بخش دارد. پرونده نخست در رابطه با حادثه کهریزک و پیرامون قتل‌هایی بود که شکات خصوصی شکایت کردند و دادگاه قتل عمد تشخیص داد و مباشرین را محکوم کرد، اما چون رضایت دادند، قصاص انجام نشد و از باب جنبه عمومی تحمل کیفر کردند.

مرتضوی در این پرونده به معاونت در قتل عمد متهم شد و نهایتا دادگاه بدوی وی را به ۵ سال حبس محکوم کرد و شعبه ۲۲ دادگاه تجدیدنظر به دلیل اظهار ندامت وی، حکم حبس را به دو سال تقلیل داد.

  •  جزئیات دستگیری «سعید مرتضوی»

رئیس کل دادگستری استان مازندران در رابطه با جزئیات دستگیری سعید مرتضوی دادستان سابق استان تهران از اعزام وی به تهران خبر داد.

وی افزود: محکوم خانه‌ای به اتفاق یکی از بستگان در منطقه سرخرود مازندران اجاره کرده بود که با نیابت از مرجع اجرای احکام تهران وی دستگیر و تحت الحفظ ساعاتی پیش به مرجع قضایی در تهران اعزام شد.

انتشار توسط 8 تم