اخبار ویژه

تصاویر جدیدی از آیفون ۱۰ کمپانی اپل در پایگاه داده کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) منتشر شد

امروز تصاویر جدیدی از آیفون ۱۰ کمپانی اپل در پایگاه داده کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) منتشر شد که نشان می‌دهد اپل در ابتدا قصد داشته آیفون X طلایی رنگ را به بازار عرضه کند، اما به دلایلی از تصمیم خود منصرف شد و پرچمدار خود را در ۲ رنگ سفید و مشکی روانه بازار کرد.

آیفون 10 طلایی

هر کمپانی که تصمیم عرضه موبایل را در آمریکا داشته باشد، باید پیش از توزیع در بازار اطلاعات کامل و یک نمونه از آن موبایل را در اختیار رگولاتوری این کشور قرار دهد. نسخه طلایی رنگ آیفون ۱۰ نیز در ماه جولای سال گذشته تحویل کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا شده و اسناد تایید عرضه آن امروز در پایگاه داده FCC قرار گرفته است.

در این تصاویر متعدد، موبایل اپل در قامتی متفاوت وجود دارد و نشان می دهد که این موبایل از همان رنگ طلایی آیفون ۸ و ۸ پلاس بهره برده است. نکته جالب ماجرا اینجاست که درخواست برای مجوز عرضه آیفون ۱۰ طلایی رنگ همزمان با دو رنگ دیگر این موبایل تحویل FCC شده است. این یعنی در ابتدا قرار بوده آیفون ۱۰ در سه رنگ روانه بازار شود، اما ظاهرا به دلایل فنی که اعلام نشده، رنگ طلایی از فهرست نهایی حذف شده است.

مینگ چی کو چند ماه قبل بروز چنین مشکلی را خبر داده بود. او معتقد بود که ثبات رنگ طلایی آیفون ۱۰مورد تایید تیم کنترل کیفیت اپل قرار نگرفته و این نسخه احتمالاً با کمی تاخیر نسبت به دو رنگ دیگر وارد بازار می‌شود. با این حال به نظر می‌رسد مشکل جدی‌تر از این حرف‌ها بوده زیرا اپل به طور کامل از خیر این گزینه گذشته است.

با وجود همه این مسائل محبوبیت اپل آنقدر زیاد است که این موبایل طلایی هر زمان که عرضه شود همچنان شانس زیادی برای فروش در بازار دارد. احتمال دیگر هم این است که اپل رنگ را برای آیفون سال ۲۰۱۸ خود نگه داشته است تا علاوه بر ویژگی‌های جدید یک رنگ جدید هم به نسخه بعدی آیفون ۱۰ اضافه کند.

انتشار توسط 8 تم