اخبار ویژه

درآمد سرویس‌ وب آمازون با رشدی ۴۵ درصدی به ۵.۱ میلیارد دلار رسیده است

آمازون اعلام کرده که میزان فروش سال نوی میلادی این کمپانی در مقایسه با سال گذشته با افزایشی ۳۸ درصدی به بیش از ۶۰.۵ میلیارد دلار رسیده است. از جمله‌ی فاکتور‌های موفقیت آمازون باید به سرویس‌ تحویل دو ساعته‌ی کالا نظیر Prime Now اشاره کرد که سهم عمده‌ای در افزایش فروش داشته است. سرویس پرایم در طول یک هفته طی پاییز ۲۰۱۷ شاهد ثبت نام بیش از ۴ میلیون عضو جدید بوده، بطوریکه در مجموع درآمد حاصل از حق اشتراک سروس پرایم با افزایشی ۴۹ درصدی به ۳.۲ میلیارد دلار رسیده است.

انتظار می‌رود درآمد کسب شده از حق سرویس پرایم در فصل جاری بیش از پیش افزایش پیدا کند، چراکه آمازون هزینه‌ی عضویت در سرویس پرایم را افزایش داده است. آمارها نشان از این دارد که نیمی از خانواده‌های آمریکایی یا قریب به ۶۰ میلیون خانوار عضو سرویس پرایم هستند. درآمدهای تبلیغاتی و سایر درآمدها نیز با افزایشی ۶۲ درصدی به بیش از ۱.۷۴ میلیارد دلار رسیده است.

با توجه به موفقیت‌های روزافزون آمازون، رشد ارزش سهام آمازون در سه ماهه‌ی چهارم ۲۰۱۷ از میانگین رشد سبد سهام S&P 500 عبور کرده و با رشد ۵۰ درصدی همراه بوده است. درآمد سرویس‌ وب آمازون یا AWS نیز با رشدی ۴۵ درصدی به ۵.۱ میلیارد دلار رسیده است.

آمازون با وجود کسب درامد بالا و رشد روزافزون ارزش سهام که جف بزوس را تبدیل به ثروتمندترین فرد جهان کرده، سوددهی کمتری در مقایسه با سایر کمپانی‌ها دارد که دلیل آن سرمایه‌گذاری بالای این کمپانی برای رشد بیشتر هم از نظر تنوع حوزه‌های فعالیت و هم از نظر گسترش دامنه‌ی جغرافیایی فعالیت است.

آمازون اعلام کرده که بودجه‌ی بیشتری را برای تولید ویدیوی اختصاصی هزینه خواهد کرد و در نظر دارد تا مجموعه‌ی تلویزیونی ارباب حلقه‌ها را نیز تولید کند. 

انتشار توسط 8 تم