اخبار ویژه

مایکروسافت عرضه سرفیس فون را تأیید کرد

یکی از کارمندان مرکز تحقیقات مایکروسافت در آسیا، به‌صورت مستقیم به توسعه‌ی سرفیس فون اشاره کرده است. مهندس مایکروسافت در پاسخ به محدودیت‌های دستیار صوتی‌ کورتانا می‏‌گوید:

سیری و بیکسبی، دو دستیار مبتنی بر هوش مصنوعی هستند که روی گوشی‌های هوشمند نصب شده‌اند؛ این در حالی است که کورتانا، یک برنامه شخص‌ ثالث محسوب می‌شود و برای دسترسی‌ به بخش‌های مختلف یک سیستم‌عامل با مشکل مواجه است. کاربران گوشی‌ هوشمند با سیستم‌عامل ویندوز فون (ویندوز ۱۰ موبایل) ممکن است مطلع باشند که کورتانا روی این سیستم‌عامل، عملکرد بهتری نسبت به برنامه‌ی مجزای آن برای گوشی‌های هوشمند داشت؛ ضمن اینکه استفاده از کورتانا روی ویندوز فون، به‌مراتب ساده‌تر بود. مایکروسافت کورتانا، یک دستیار هوشمند کراس‌پلت‌فرم محسوب می‌شود که روی دستگاه‌های مختلفی از جمله گوشی‌ هوشمند و رایانه‌ی شخصی قابل استفاده است و عملکردی مانند Noda در برنامه WeChat دارد. برای یک دستیار صوتی، داشتن مجوز برای دسترسی به بخش‌های مختلف یک سیستم‌عامل، ضرورت دارد؛ بااین‌حال منتظر عملکرد بی‌عیب و نقص کورتانا در سرفیس فون هستیم.

سرعت توسعه این دستیار صوتی نسبتاً پایین است؛ اما تیم سازنده به‌سختی مشغول است تا قابلیت‌های کورتانا را بهبود ببخشد؛ در جریان سومین سالگرد عرضه کورتانا، قابلیت‌های جدیدی به این دستیار صوتی اضافه شد.

پروژه اندرومدا مایکروسافت که بسیاری آن‌ را سرفیس فون خطاب می‏‌کنند، اواخر امسال معرفی خواهد شد. گفته شده که پروژه اندرومدا مایکروسافت، در واقع یک دستگاه قابل‌ حمل با طراحی تاشو است که از دو نمایشگر متصل به یکدیگر تشکیل می‌شود. به لطف فرم تاشوی آن، می‌توانید از اندرومدا به عنوان گوشی‌ هوشمند، تبلت یا لپ‌تاپ استفاده کنید.

انتشار توسط 8 تم