اخبار ویژه

خانم كلاه‌بردار و حق‌السكوت از بعضي فوتباليست‌ها (چک ۳۶۵ میلیونی)

خانم كلاه‌بردار و حق‌السكوت از بعضي فوتباليست‌ها
همين چند وقت پيش بود كه خبر رسيد یک زن از يك‌سري از بازيكنان فوتبال اخاذي مي‌كند. پس از تشكيل پرونده شكايت‌هاي متعدد مشخص شد كه اين خانم در دبي ساكن است و به بهانه‌هاي مختلف با بعضي از فوتباليست‌ها رابطه برقرار مي‌كند. او سپس با استفاده از فيلم‌ها و عكس‌هايي كه دارد اقدام به سوء‌استفاده از آنها مي‌كند. خيلي از بازيكنان فوتبال به نام و لژیونر در دام اين خانم افتاده‌اند و جالب اينجاست كه باج‌هاي زيادي را به او داده‌اند. البته از زماني كه شكايت‌هاي متعدد انجام شده است ديگر خبري از اين نيست كه فلان فوتباليست در دام اين كلاه‌بردار حرفه‌اي گرفتار شده باشد. گفتنی است آقای ع.د که از فوتبالیستها و مربیان مطرح کشور می باشد در طی دو فقره چک ۳۶۵ میلیون به حساب این خانم واریز کرده بود
رخنه به جمع فوتساليست‌ها
دو هفته پيش بود که پرونده‌اي در يكي از كلانتري‌هاي تهران باز شد. با اين مضمون كه خانمي شهرستاني با چهار- پنج ملي‌پوش فوتسال ارتباط گرفته و بعد از گذشت مدتي نقشه‌اش را پياده مي‌كند. جالب اينجاست كه او پس از اينكه تيرش به سنگ مي‌خورد، موضوع شكايت را مطرح مي‌كند و مبلغ زيادي را از ملي‌پوشان مي‌خواهد. شكايت او نيز ابتدا به حراست فدراسيون فوتبال بوده و سپس به مراجع قضايي بالاتر كشيده شده و هنوز خبر جديدي از اين شكايت در دست نيست.
هشدار را جدي بگيريد
يكي از مربيان مطرح فوتسال با اشاره به اتفاقي كه براي چند ملي‌پوش افتاده است در اين مورد مي‌گويد: «اصلاً دوست ندارم ملي‌پوشان فوتسال وارد چنين فضاهايي شوند چون برخي از آنها بسيار آدم‌هاي متديني هستند و هيچ اتهامي به آنها وارد نيست. قطعاً هدف خانمي كه با چند ملي‌پوش ارتباط برقرار كرده، سودجويي بوده و همين كه همزمان با چند ملي‌پوش، آن هم در دو رشته فوتسال و فوتبال ساحلي ارتباط گرفته، گوياي همه چيز است.»
او ادامه داد: «من از همه ورزشكاراني كه معروف هستند، حتي غير معروف‌ها، خواهش مي‌كنم كه مراقب رفتارهاي خودشان باشند و آينده‌شان را خراب نكنند. هدف خيلي از كساني كه به سمت شما مي‌آيند فقط سوء‌استفاده است و بهتر است حسابي حواس‌شان جمع باشد. من خودم در ماجراي مربوط به فوتساليست‌ها ورود كرده‌ام و اجازه نمي‌دهم ديگران هم وارد اين بازي شوند.»
ين اتفاق براي خيلي از بازيكناني كه در خارج از ايران بازي كرده‌اند افتاده بود. بازيكناني كه در اوج ستاره بودن حتي به ليگ‌هاي كشورهاي همسايه رفتند اما پس از مدت كوتاهي و به بهانه‌هاي مختلف از اين ليگ‌ها ديپورت شدند.
سوء‌استفاده ازفيلم و عكس‌ خصوصی لژيونرهاي اروپانشین
جالب اينجاست كه مشابه اين اتفاق براي يكي از ملي‌پوشان غيرفوتبالي هم در اروپا افتاده بود و دوستان نزديكش مي‌گويند آنها مي‌خواستند از اين بازيكن عكس‌هايي بگيرند تا او را تحت فشار بگذارند كه او به موقع ماجرا را فهميده و پس از فسخ قرارداد به ايران برگشته است.
عليرضا جهانبخش ملي‌پوش شاغل در ليگ هلند در اين مورد مي‌گويد: «من هم از اين چيزها زياد شنيده‌ام. ممكن است وجود داشته باشد و شايد هم نباشد اما خودم خيلي احتياط مي‌كنم. سعي مي‌كنم در جاهايي كه ممكن است برايم دردسر‌ساز شود حضور نداشته باشم. اين بهترين كار است و خودم خيلي از چيزها را رعايت مي‌كنم كه در آينده نتوانند از من سوء‌استفاده كنند.»
پيشرفت علم در دنياي ارتباطات و گسترده شدن اين فضا در تلفن‌هاي همراه باعث شده تا خيلي‌ها تصاويري ثبت كنند يا فيلم‌هايي را در گوشي‌هاي خود ضبط كنند كه بازيكنان حتي متوجه آن نشده باشند. در سال‌هاي اخير كه چنين امكاناتی وجود نداشت پاپاراتزي‌ها دردسر زيادي براي ورزشكاران به وجود آورده بودند اما با تكنولوژي‌هاي جديد مسئولان خيلي از باشگاه‌هاي اروپايي خودشان افرادي را استخدام مي‌كنند تا با گرفتن آتو از ورزشكاران برگ برنده‌اي را براي ثبت قرارداد‌هاي بلندمدت با آنها داشته باشند.
بر اساس اخبار رسيده يكي از دلايلي كه سعيد عزت‌اللهي ملي‌پوش فوتبال ايران مي‌خواهد از ليگ برتر روسيه خارج شود همين اتفاق است. او به دوستان نزديكش گفته است: «مدام احساس مي‌كنم كسي مثل سايه دنبالم است. من قبل از اينكه به ليگ روسيه بيايم با خيلي از دوستانم مشورت كردم. آنها توصيه‌هاي لازم را به من كردند. خيلي‌ها مي‌گفتند كه در روسيه بايد حسابي حواست جمع باشد چون آنها مشكل‌ساز مي‌شوند و براي در اختيار داشتن بازيكن دست به هر كاري مي‌زنند. دوست ندارم در اينجا برايم مشكلي ايجاد شود.»
سردار آزمون هم زماني كه مي‌خواست به روسيه برود با چنين توصيه‌هايي روبه‌رو شد. او البته خانواده و به خصوص پدرش را هم در كنارش دارد. خود او زماني كه به نود آمده بود، مي‌گفت: «پدرم نمي‌گذارد آب از آب تكان بخورد. خوب يادم مي‌‌آيد سال‌هايي كه تازه لژيونر شده بودم او پيش من مانده بود. به هر حال پدر است و دل نگران.»
آزمون از اين هم گفته بود كه خطر همه بازيكناني كه در ليگ‌هاي اروپايي بازي مي‌كنند را تهديد مي‌كند و ممكن است گاهي در دام‌هايي گرفتار شوند كه خودشان هم فكرش را نمي‌كنند.
انتشار توسط 8 تم