اخبار ویژه

زلزله ای سیاسی مهم پاستور

پخش سخنرانی حسن روحانی در همایش “حقوق شهروندی” بصورت زنده از شبکه خبر سیمای جمهوری اسلامی زلزله ای بود قوی تر از زلزله ۵ ریشتری تهران بود در این سخنرانی، روحانی با صراحتی بی سابقه به مسائل و نکاتی پرداخت و نام برد که تاکنون در جمهوری اسلامی سابقه نداشت. همایش مربوط به حقوق شهروندی و حق و اختیار مردم بود و روحانی با استفاده از همین نام و همین فرصت گفت و از مردم خواست که نظرات خود را در باره ردیف بودجه ۹۷ بگویند و در این بحث ملی شرکت کنند. شاید با هدف همین بحث ملی، او بودجه ۹۷ را که بی شک با نظر و تائید رهبر جمهوری اسلامی تدوین و تسلیم مجلس شده سه ماه به پایان سال مانده تقدیم مجلس کرد. آیا در راس نظام تصمیم گرفته شده که برای نخستین بار مسائل گرهی بودجه فاش شود؟ بویژه در ارتباط با نهادهای وابسته به بیت رهبری و مراکز مذهبی که بودجه می گیرند اما حاضر نیستند به دولت جواب پس بدهند که با آن چه کرده و کجا خرج کرده اند؟ نهادهائی که بودجه را میگیرند اما مالیات به دولت نمیدهند. روحانی ردیف بودجه را محرمانه تسلیم مجلس نکرد تا بندهائی از آن در بحث های گروهی و سیاسی مجلس تائید و یا رد شود و یا تغییر داده شود، بلکه آن را در شبکه اجتماعی منتشر کرد تا مردم نظر بدهند و معلوم شود نمایندگان مجلس تا چه حد با مردم همراه اند و یا همراه نیستند.

همچنین محمد خاتمی در جلسه روز دوشنبه مجمع روحانیون مبارز حضور یافت و درباره تبلیغاتی که علیه روحانی شروع شده و در حال دامنه گرفتن است گفت: ما از آنچه تصمیم اصلاحات در انتخابات‌های ۹۲ و ۹۶ بوده نه تنها پشیمان نیستیم بلکه قاطعانه حمایت می‌کنیم و هیچگاه از این تصمیم پشیمان نخواهیم شد.

حجت‌الاسلام عبدالواحد موسوی‌لاری دومین وزیر کشور دولت روحانی این خبر را دراختیار خبرگزاری ایلنا قرارداد و افزود: در این جلسه جمعی از روحانیون کاشان هم حضور داشتند و تبادل نظر خوبی در مورد موضوعات مختلف صورت گرفت. مجمع معتقد است شایعه پشیمانی از رای به روحانی موجی است که جناح رقیب راه انداخته تا بتواند فضاسازی کند. همه اصلاح‌طلبانی که در گذشته از آقای روحانی حمایت کردند الان هم این حمایت را از دولت دارند. البته اصلاح‌طلبان منتقد هم هستند و انتقادهای سازنده خود را دارند.

 

 

انتشار توسط 8 تم