اخبار ویژه

“مبارزه امشبِ” نام عملیات ضربتی آمریکا علیه کره شمالی

مرکز فرماندهی آمریکا در اقیانوس آرام از آمادگی بمب افکن های آمریکایی در جزیره گوام برای اجرای مأموریت های احتمالی خبر داد.

مرکز فرماندهی آمریکا در حوزه اقیانوس آرام United States Pacific Command با ارسال پیامی در صفحه کاربری ویژه خود در توئیتر نوشت: بمب افکن های بی- ۱ بی لانسر نیروی هوایی آمریکا در (جزیره) گوام برای اجرای مأموریت “مبارزه امشبِ” نیروهای آمریکایی در کره (USFK) در صورت مطرح شدن این درخواست از آنها، آماده هستند.

پیش تر رییس جمهور آمریکا در جدیدترین پیام توییتری خود نوشته بود: راهکارهای نظامی برای پاسخ به هرگونه اقدام غیرعقلانی کره شمالی کاملا آماده شده‌اند. امیدوارم کیم جونگ اون مسیری دیگری را انتخاب کند.

ترامپ روز چهارشنبه نیز پیونگ یانگ را به پاسخی از خشم و آتش تهدید کرده بود. کره شمالی در روز‌های اخیر تهدید کرد برنامه حمله موشکی به جزیره گوام، که تحت مالکیت آمریکا است را به دقت مورد بررسی قرار داده است.

گوام یکی از پایگاه های استراتژیک آمریکا در اقیانوس آرام به شمار می رود و بخشی از نیروهای دریایی ارتش آمریکا در این جزیره مستقر هستند.

کره شمالی در تازه ترین تهدید خود علیه آمریکا، هشدار داد پایگاه آندرسن ارتش آمریکا در جزیره گوام را مورد هدف موشک های خود قرار خواهد داد.

جزیره کوچکی که مساحت آن بیش از ۵۴۹ کیلومتر نیست و حدود ۱۶۰ هزار نفر جمعیت دارد، این روزها به کانون تنش جهانی تبدیل شده و ممکن است جنگ جهانی سوم از آنجا آغاز شود.

یک روزنامه آمریکايی پیش تر خبر داده بود که کره شمالی برای اولین بار یک کلاهک کوچک اتمی ساخته است که می تواند در موشک های بالستیک مورد استفاده قرار بگیرد.

این خبر در صورت صحت، نقطه عطفی در برنامه های نظامی کره شمالی به شمار می‌رود. همزمانی انتشار این گزارش با نخستین آزمایش‌های موشکی قاره‌پیمای کره شمالی، زنگ خطر را برای آمریکا و متحدانش به صدا درآورده است.

رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه بار دیگر با انتقاد از فعالیت‌های هسته‌ای و موشکی کره‌شمالی گفت: پیونگ یانگ اگر به فکر حمله است، باید خیلی نگران باشد.

 

انتشار توسط 8 تم