اخبار ویژه

سکان بزرگترين شرکت هوانوردي ايران `هما` به دست تواناي يک زن سپرده شد

رخ نمايي ارزش بانوان متخصص ايراني به جهانيان

شايسته سالاري ملاک انتخاب بالاترين مقام ايران اير
مهمترين ملاک انتخاب خانم شرفبافي توانايي هاي حرفه اي و مديريتي وي بود، اين بانوي متخصص با تکيه بر شايستگي هاي علمي و عملي خود به اين مقام رسيده و روابط نسبي و سببي و سياسي نقشي در اين انتصاب نداشته است.
دکتر فرزانه شرفبافي با توجه به مدارج تحصيلي مرتبط و سابقه اش در عرصه هوانوردي و بالاخص سابقه مديريت هاي مختلف در ايران اير در بين گزينه هاي مطرح به عنوان سکاندار هواپيمايي جمهوري اسلامي `هما` انتخاب و معرفي شد.
فرزانه شرفبافي، متولد ۱۳۵۲تهران است و بيش از ۲۰ سال سابقه کار در ايران اير دارد و داراي مدرک کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکتري هوافضا از دانشگاه صنعتي شريف است که با ارايه رساله دکتراي خود با عنوان چگونگي پيري هواپيماها و ابداع رابطه رياضي اثبات و روش محاسبه تنش در سازه هواپيماها موفق به دريافت مدرک دکتراي هوافضا از اين دانشگاه شده است.
وي برترين پژوهشگر وزارت راه و ترابري، برترين مدير پژوهشي وزارت راه و شهرسازي، ساخت سيمولاتور ارابه فرود هواپيماي بوئينگ در مقطع کارشناسي ارشد و ساخت دستگاه سنجش خمش بال هواپيما در مقطع کارشناسي و کسب رتبه اول مهندسي مکانيک ايران دررابطه با اين موضوع از سوابق شرفبافي در ايران اير است.
ارايه مقالات متعدد پژوهشي در سطح بين المللي مثل ايکائو و ياتا، مدرس مباحث مربوط به هواپيماهاي فوکر و بويينگ، رئيس مرکز آموزش و بهسازي منابع انساني هما، رييس ارشد تضمين کيفيت در مهندسي و تعميرات `هما`، دبير انجمن علمي حمل و نقل هوايي، مديرکل پژوهش و بهسازي منابع انساني `هما` و کارشناس رسمي دادگستري در رشته صنايع هوايي و فضايي و سر مميز سيستم هاي مديريتي کلان از سوابق وي در عرصه هوانوردي کشور است.
وي اولين بانوي معاون مديرعامل و اولين بانوي عضو هيات مديره هما، اولين بانوي تاثير گذار بر فرهنگ هوانوردي کشور، اولين بانوي معلم هواپيما، اولين بانوي فارغ التحصيل هوافضا درايران، اولين بانوي دبير انجمن علمي حمل و نقل هوايي ايران و اولين مدرس سيستم هاي مديريت ايمني با تاييديه ياتا است.
ايران اير قديمي ترين شرکت هواپيمايي خاورميانه
براي پي بردن به اهميت انتخاب خانم شرفبافي بعنوان سکاندار ايران اير، نخست بايد شناخت دقيقي از اين شرکت هواپيمايي داشته باشيم ايران اير يا هُما (با نام رسمي هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران) شرکت هواپيمايي حامل پرچم کشور ايران و قديمي‌ترين شرکت هواپيمايي در خاورميانه است که به ۵۶ مقصد پرواز انجام مي‌دهد.
ايران اير هم اکنون حدود ۵۵ هواپيما در اختيار دارد که ۷ فروند آن هواپيماهاي جديد هستند و در قراردادي که اخيرا ايران اير با شرکت ايرباس، بوئينگ و اي تي آر منعقد کرده خريد ۲۰۰ هواپيما نسل جديد را در دستور کار قرار داده که تاکنون ۷ فروند آن تحويل شده است.
دفتر مرکزي ايران اير با بيش از ۱۰ هزار پرسنل در فرودگاه مهرآباد تهران قرار دارد و قطب اين شرکت هواپيمايي براي پروازهاي بين‌المللي، فرودگاه بين‌المللي امام خميني و براي پروازهاي داخلي، فرودگاه بين‌المللي مهرآباد است و ساليانه بيش از ۵ ميليون مسافر توسط اين شرکت در مسيرهاي داخلي و خارجي جابجا مي شوند.
استقبال کارکنان ايران اير از انتخاب جديد
اتفاقات خوب اخير در ايران اير، با وجود گذشت تنها مدت کوتاهي از مسئوليت فرزانه شرفبافي، بارقه اي از اميد را در دل هماييان ايجاد کرده است. انتصاب هاي بجا و شايسته ي سرپرست معاونت هاي مالي، مهندسي و تعميرات وعمليات، توجه به خدمات رفاهي کارکنان، ايجاد راه هاي جديد مستقيم ارتباط هماييان با ايشان از جمله اقدامات بانوي سکاندار ايرلاين ملي است.
قطعا هماييان نيز در کنار اين بانوي فرهيخته و پرتلاش درجهت اعتلاي نام هماي ايران ازهيچ کوششي دريغ نخواهند کرد و باور دارند تنها با همدلي، يکپارچگي وحميت سازماني مي توانند به روزهاي اوج خود بازگردند.

انتشار توسط 8 تم