اخبار ویژه

بیش از ده هزار زن و دختر تنها در تهران به روسپی‌گری مشغول هستند که ٣۵ درصد آنان متاهل هستند

بیش از ١٠٠٠٠ زن و دختر تنها در تهران به روسپی‌گری مشغول هستند که ٣۵ درصد آنان متاهل و شمار قابل چشمگیری از آنان بین ١۴ تا ٣٠ سال هستند.

خانم فرحناز سلیمی رئیس مرکز توانبخشی زنان آسیب دیده و تن فروش در گفتگو با این وبسایت اعلام کرده، برخی از دختران نمی دانند تن فروش هستند، این درحالی است که روزانه ممکن است با ۴ مرد در ارتباط باشند، جالب است بدانید که بیشتر آن ها افراد زیر ۳۰ سال و باسواد هستند، ۳۰ درصد زنان تن فروش دیپلم و بالاتر، ۵۰ درصد سیکل و زیر دیپلم و درصد کوچکی از آن ها بی سواد هستند. ما به این تن فروشی خاموش می گوییم”.

دختران و زنان تن فروش، افراد معتقدی هستند که صیغه می کنند، اما تعریف درستی از این چارچوب عقیدتی ندارند و عده نگه نمی دارند، دختران طرد شده از خانواده در قالب خانواده های مذهبی و معتقدی که پس از تن فروشی روی بازگشت به خانه را ندارند.

خانم سلیمی از ارتباط جنسی بیش از حد زنان برای عبور از بروکراسی اداری در تهران خبر داده است و وبسایت مذکور در پایان متذکر شده که بخشی از این مصاحبه به دلایلی منتشر نمی شود اما مسئولان می توانند گزارش کامل وضعیت تن فروشی در تهران را با ارتباط با این جمعیت دریافت کنند”.

سایت خبری عارف نیوز در گزارش خود براین نکته تاکید کرده که:”هم اکنون دختران بین ١۴ تا ٢٠ سال ایرانی بیشترین خریداران را در کشور امارات متحده‌ی عربی به خود اختصاص داده‌اند“.

فروغ اسدپور از فعالین حوزه‌ی زنان اعلام کرده، بر اساس آمارها و تحقیقات صورت گرفته: “فقط ماهانه ۴۵ دختر ١۶ تا ٢۵ ساله ایرانی در کراچی توسط افراد ثروتمند خریداری می شوند”.

طبق پژوهش انجمن دفاع از قربانیان خشونت علیه زنان، “”قاچاق دختران ایرانی عمدتا از دو مسیر پاکستان و امارات جنوب خلیج که در این هر دو منطقه معمولا دختران ١٠_١۶ ساله برای دو مناسبت عید فطر و قربان در مراسمی به نام “حلفه” به فروش می رسند”.

اغلب پدران این دختران معتاد هستند که ٩٠ درصد آنها به شغل های کاذب مشغولند. سن شماری از این دختران بین ٧ سال تا ١۴ سال است. قاچاقچیان پس از خرید این دختران از پدرانشان، ابتدا آن ها را بعنوان فرزند خوانده قبول کرده و بعد از ١٠ سالگی به سمت پاکستان برای کار و بردگی جنسی روانه می کنند”.

خانم فرحناز سلیمی رئیس مرکز توانبخشی زنان آسیب دیده ادامه داد کسانی که می توانند  با اطلاع رسانی بیشتر باعث شود که مسولین کشور با توان بیشتری به حل این مشکل جامعه همت گذاشته و خانواده ها از فروش دختران خردسال خود از فقر دست بردارند.

انتشار توسط 8 تم