اخبار ویژه

رییس جمهور آمریکا دستور برخورد نظامی با نیروهای ایران در سوریه را صادر کرد

رئیس‌جمهور آمریکا امروز در کنفرانس خبری مشترک با همتای لهستانی خود در «ورشو» درباره موضوعات مختلف از جمله رژیمهای سوریه، کره شمالی و ایران اظهارنظر کرد.

ترامپ درباره کره شمالی گفت: شرم‌آور است که آنها دارند اینطوری رفتار می‌کنند. آنها در حال رفتار به صورتی بسیار بسیار خطرناک هستند و بایستی اقدامی در این مورد صورت داده شود.

رئیس‌جمهور آمریکا اضافه کرد: من گزینه‌های بسیار سختی دارم که درباره آن فکر می‌کنیم. این به معنی آن است که آن اقدامات را انجام خواهیم داد. خط قرمز ترسیم نمی‌کنم.

ترامپ در بخش دیگری از این کنفرانس خبری به موضوع مبارزه با گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه پرداخت و پیش‌بینی کرد که شهرهای «رقه» در سوریه و «موصل» در عراق به زودی از چنگ گروه تروریستی داعش آزاد شوند.

رئیس‌جمهور آمریکا تصریح کرد که حل بحران سوریه به راه حل سیاسی نیاز دارد و در توضیح آن گفت: راه حلی که جلوی پیشرفت برنامه‌های مخرب رژیم ایران را بگیرد و مانع بازگشت سازمان‌های تروریستی شود.

در همین حال برخی منابع خبری اعلاک کردند که رییس جمهور آمریکا دستور برخورد نظامی با نیروهای رژیم ایران در سوریه را صادر کرده است.

وب‌سایت خبری تحلیلی واشنگتن فری بیکن مدعی شده است بر اساس قراین موجود، پرزیدنت ترامپ بر اساس تصمیمات شورای امنیت ملی کاخ سفید، به وزارت دفاع و ستاد فرماندهی ارتش ایالات متحده در خاورمیانه دستور داده است در شرایطی که امنیت نیروهای نظامی آمریکا در خاک سوریه در خطر باشد این نیروها اجازه اقدام نظامی علیه نیروهای نظامی جمهوری اسلامی و شبه نظامیان تحت حمایت آن در منطقه را دارند.

به گفته این منبع، دستور جدید ریاست جمهوری این اجازه را به ارتش آمریکا می‌دهد تا برخورد نظامی گسترده‌ای را با نیروهای تحت حمایت رژیم ایران در سوریه آغاز کند و احتمالا این برخوردها در عراق نیز ادامه خواهد یافت.

 

انتشار توسط 8 تم