اخبار ویژه

رهبر کره شمالی:موشک هایمان قادر به حمل یک کلاهک بزرگ هسته ای است و هدیه ای بود به حرامزاده های آمریکایی در سالروز جشن استقلال کشورشان

رهبر کره شمالی روز چهارشنبه اعلام کرد: موشک قاره پیمايی که روز گذشته پرتاب شد، قادر به حمل یک کلاهک بزرگ هسته ای است و هدیه ای بود به حرامزاده های آمریکایی در سالروز جشن استقلال کشورشان.

خبرگزاری رسمی کره شمالی به نقل از کیم جونگ اون اعلام کرد که رویارویی این کشور با آمریکا به مرحله نهایی خود رسیده است.

خبرگزاری فرانسه در گزارش خود از سئول نوشت: کارشناسان معتقدند موشکی که کره شمالی روز سه شنبه آزمایش کرد، قادر به رسیدن به ایالت آلاسکا است.

رهبر کره شمالی گفته: تمام تلاش مان را می کنیم که بتوانیم آمریکا را با این موشک ها هدف قرار دهیم.

این در حالیست که دبیرکل سازمان ملل متحد آزمایش موشکی تازه کره شمالی را به شدت محکوم کرد و آن را یک تنش‌زایی خطرناک دانست.

از سوی دیگر وزیر امور خارجه آمریکا، ضمن تایید خبر آزمایش موشک بالستیک قاره پیما از سوی کره شمالی، آن را دور جدیدی از تشدید تنش ها علیه آمریکا و متحدانش دانست و گفت: ایالات متحده هیچگاه یک کره شمالی هسته ای را نخواهد پذیرفت.

جلسه فوق‌العاده در واشنگتن پیرامون کره‌شمالی

شبکه «سی‌ان‌ان» از برگزاری جلسه فوق‌العاده مقامات ارشد دولت آمریکا برای بررسی آزمایش موشکی اخیر کره شمالی خبر داده است. آمریکا همچنین خواستار برگزاری نشست غیر علنی شورای امنیت درباره کره شمالی شد.

صبح امروز رسانه‌های کره شمالی اعلام کردند که این کشور یک موشک بالستیک قاره پیما را با موفقیت آزمایش کرده است.

 

آمریکا خواستار برگزاری نشست غیرعلنی شورای امنیت

نمایندگی آمریکا در سازمان ملل روز سه شنبه خواستار برگزاری نشست غیرعلنی شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی آزمایش اخیر موشکی کره شمالی شد.

 

انتشار توسط 8 تم