اخبار ویژه

رفیق دوست در اقدامی عجیب از راه اندازی خانه های عفاف (خانه هدایت اسلامی) در کشور خبر داد

رفیق دوست :خانه عفاف در کرج واقعیت داشت  افراد اين موسسه هم بازداشت شدند و بعد تبرئه شد، اما به من ربطی نداشت درحال حاضر،  خانه عفافی به نام بنياد حمايت و هدايت اسلامي در پرديس که ساختمان بزرگي است جهت نگهداري و اصلاح دختران ناهنجار درحال راه اندازی هستیم.

رسانه ها نوشتند: خانه هدایت اسلامی (عفاف) (بنگاه خیریهٔ گل یاس) کرج مرکزی خصوصی زیر نظر بنیاد نور بود که به نگهداری بیش از یک هزار دختر (با سن ۷ سال به بالا) در طی چند سال دوران فعالیت خود می‌پرداخت. با فرار یکی از دختران از این مرکز و مراجعه به مطبوعات و دفتر محمد خاتمی، گزارش‌هایی در رسانه منتشر شد که حاکی از سوء استفاده جنسی از دختران در سنین مختلف، ربودن دختران، بهره‌گیری جنسی رئیس دادگاه انقلاب کرج و برخی دیگر از مقامات بلندپایه از دختران، معتاد کردن و تجارت آنان داشت. این مرکز زیر نظر بنیاد نور متعلق به محسن رفیقدوست اداره می‌شد.

اما به تازگی محسن رفیقدوست در گفتگو با با روزنامه سیاست روز درباره حاشيه‌هاي شایعه خانه عفاف کرج که زيرمجموعه بنياد نور بود گفت: آن مرکز زيرمجموعه بنياد نور نبود. ما الان هم موسسه‌اي داريم به نام بنياد حمايت و هدايت اسلامي که اتفاقا در پرديس هم ساختمان بزرگي ساخته‌ايم که انشاالله براي نگهداري و اصلاح دختران ناهنجار امسال به بهره‌برداري مي‌رسد.يک موقعي شعبه‌اي را در کرج ايجاد کرديم که بعد از مدتي تعطيل شد. عده‌اي در کرج يک موسسه‌اي ديگر را درست کردند. ماجرا از اين قرار بود که يک دختري را خاله‌اش تحويل آن مرکز مي‌دهد. آن مرکز بدي نبود و البته هيچ ارتباطي با بنياد نور ما نداشته است. پدر دختر از خارج آمده و مي‌رود آنجا دخترش را ببيند، مي‌گويند خانمي با اين مشخصات او را آورده است او هم با آشنايي که در قوه‌قضائيه داشته آن جنجال را به پا مي‌کند. اين امر هيچ ارتباطي به ما نداشت. افراد اين موسسه هم بازداشت شدند و بعد تبرئه شدند. ما الان در زاهدان شعبه داريم. دختراني که پدر يا مادر يا هر دوي آنها اعدام شده‌اند را نگهداري مي‌کنيم و قاليبافي ياد مي‌دهيم تا تشکيل زندگي بدهند.

گزارش سالانه وزارت امور خارجه آمریکا درباره قاچاق انسان در سال ۲۰۱۶ منتشر شده است. بر اساس این گزارش شمار زنان و دختران ایرانی که برای خدمات جنسی اجباری به دبی و نیز کردستان عراق برده می‌شوند افزایش داشته است.

Symbobild Prostitution (picture-alliance/dpa)

وزارت خارجه آمریکا گزاش سالانه خود درباره قاچاق انسان را منتشر کرد. در این گزارش کشورها به سه گروه تقسیم شده‌اند: گروه اول کشورهایی که مشکل قاچاق انسان را پذیرفته و برای از بین بردن آن تلاش می‌کنند. گروه دوم کشورهایی هستند که این مشکل را به رسمیت شناخته‌اند اما برای آن تلاشی نمی‌کنند و گروه سوم کشورهایی هستند که اصلا مشکل را به رسمیت نشناخته‌اند و برای آن هم تلاش نمی‌کنند.

در ابتدای این گزارش در بخش ایران آمده است: «دولت ایران نتوانسته به استانداردهای حداقلی برای از بین بردن قاچاق انسان برسد و تلاش موثری هم در این باره انجام نداده است بنابراین در گروه سه قرار می‌گیرد.»

بر اساس گزارش‌های رسیده به مراکز بین‌المللی، ایران در پنج سال گذشته یکی از مراکز ترانزیت و یکی از کشورهای مبدأ و نیز مقصد قاچاق جنسی مردان، زنان و کودکان و نیز کار اجباری است.

گروه‌های منسجم و سازمان‌یافته قاچاق انسان، زنان، پسران و دختران ایرانی را برای خدمات جنسی اجباری به کشورهای افغانستان، کردستان عراق، پاکستان، امارات متحده عربی و اروپا می‌فرستند.

برخی از زنان ایرانی که برای کمک مالی به خانواده‌هایشان به این کشورها رفته‌اند در آنجا مجبور به ارائه خدمات جنسی و کار اجباری می‌شوند.

دختران ایرانی ۱۳ تا ۱۷ ساله هدف باندهای قاچاق انسان هستند و برای فروش به خارج از ایران برده می‌شوند. دختران کم سن‌و سال‌تر مجبور به انجام کارهای خانگی می‌شوند تا قاچاقچی تشخیص دهد که برای ارائه خدمات جنسی به حد کافی رشد کرده‌اند.

در سال ۲۰۱۶ گزارشی ارائه شد مبنی بر اینکه تعداد زنان ایرانی که برای تن‌فروشی به دبی برده می‌شوند افزایش قابل توجهی پیدا کرده است. برخی از این زنان قربانی قاچاق انسان هستند. شهر شیراز مبدأ سفر این زنان و دختران است که برخی از آنها از آذربایجان به شیراز برده شده و از آنجا به دبی منتقل می‌شوند.

انتشار توسط 8 تم