اخبار ویژه

هشت ونیم میلیون دختران مجرد در ایران بی فرزند پیر می شوند

دکتر حشمدار در جمع دانشجویان دانشگاه صنغتی شریف به مناسبت بزرگداشت مشاهیر دانشگاهی ایران فرمودند: وضعیت اسفناک مدیریتی و اقتصادی و ساخت دانشگاه های بی حساب و کتاب   باعث شده است هشت و نیم میلیون دختر مجرد که از سن ۳۰ سال گذشته اند ، روی دست خانواده ها و جامعه بماند اکثر آنها تحصیل کرده و بی شغل هستند و درصد کمی از آنها احتمال ازدواج دارند. و بیش از ۱۱ میلیون پسر مجرد بدون شغل در کشور وجود دارد.
چه کسی مسول این مدیریت اقتصادی است ؟ آیا این کشور این همه دانشگاه بی حساب و کتاب  می خواهد؟ بعضی از گزارشات خبر از تشکیل کلاسهای دانشگاهی در انباری کارخانه ها و زیر زمین و مدارس دبیزستانی می دهند و این مایه ننگ سیستم آموزش عالی است.
به جای دانشگاه های بی درو پیکر، شغل ایجاد کنید تا جوانان به دست فروشی و گرداب اعتیاد دچار نشوند و زمینه ازدواج فراهم شود. دانشگاه محل کاسبی نیست که هر اداره ای یک دانشگاه علمی کاربردی  بزند و بجای درس ، مدرک بفروشد.
سوال من اینست که چه کسی پاسخگو خیل عظیم جوانان بیکار و مجرد در این کشور است؟ مطابق قانون اساسی حکومت موظف است که آموزش رایگان و اشتغال ایجاد نماید. چه کسی پاسخگو است ؟

ایشان در ادامه فرمودند: شرایط تحولات جمعیتی و سبک زندگی به گونه‌ای دچار تغییرات نهادی شده است که ما در سال‌های آتی با جمعیتی از دختران مجرد سالخورده مواجه خواهیم بود. برای دختران مجرد فکری باید بکنیم، از جمله  ایجاد شرایط قبول فرزند است.
گفتنی است سخنان دکتر حشمدار با تشویق های مکرر دانشجویان همراه بود و طبق آمارهای رسمی کشور شمار تریاکی های ایران رسما به مرز ۳ میلیون نزدیک شده است که بسیاری از آنها را جوانان دانشجو تشکیل می دهند. معاون ستاد مباره با مواد مخدر در این زمینه اعلام کرد اکنون شمار تریاکی های ایران ۲ مییون و ۸۰۸ هزار نفر است. همین مقام مژده داد که بالا رفتن شمار تریاکی ها به این دلیل است که مصرف شیشه کمتر شده است. یعنی شیشه ای ها حالا تریاکی شده اند.

انتشار توسط 8 تم