اخبار ویژه

آمریکا : حکومت ایران باید تغییر کند و گزینه دومی وجود ندارد

سياست رسمي کاخ سفيد درقبال ايران درحال شکل گرفتن است و مقامات ارشد آمريکايي و متحدان کليدي ترامپ از دولت جديد مي خواهند گام هايي را براي سرنگون ساختن حکومت تهران بردارد.از این پس تنها یک گزینه در باره رژیم ایران روی میز آمریکاست و آنهم گزینه سرنگونی است.حاميان تغيير حکومت ايران مي گويند که اين اقدام تنها راه موجود براي متوقف ساختن رفتارهاي خطرناک تهران است.

سناتور «تام کاتن» از ایالت «آرکانزاس» که اغلب با مقامات کاخ سفید درباره سیاست‌ خارجی گفت‌وگو می‌کند، می‌گوید: سیاست آمریکا باید بر پایه تغییر نظام در ایران باشد. نمی‌فهمم چطور تا زمانیکه یک استبداد دینی روی کار است، برخی می‌توانند بگویند که آمریکا می‌توان امن باشد.

در ادامه اين گزارش به سخنان رکس تيلرسون، وزير خارجه آمريکا، اشاره شده که خوستار تغيير حکومت در ايران شده بود.

پس از سخنان تيلرسون، رهبر ايران به آن واکنش نشان داده و اظهار داشت که آمريکايي ها هميشه چنين قصدي داشته اند و سر و صداهاي حکومت جديد و بي تجربه آمريکا اهميتي ندارد و مانند تقلاهاي قبلي به شکست خواهد انجاميد.مایک پمپئو در گفتگو با شبکه خبری «ان‌بی‌سی‌نیوز» با بیان اینکه رژیم تهران بزرگترین حامی تروریسم در جهان است، افزود حکومت ایران امنیت ملی آمریکا را تهدید می‌کنند.رئیس سازمان سیا افزود:‌ ما امروز شاهد گسترش دخالتهای رژیم ایران هستیم که غیرقابل قیاس با شش یا هفت سال قبل است. این دخالتها در همه جای خاورمیانه دیده می‌شود. حمایت از حزب‌الله در لبنان، کمک به شبه‌نظامیان حوثی در یمن و استفاده از شبه‌ نظامیان شیعی در سوریه.

 

انتشار توسط 8 تم