اخبار ویژه

محمدرضا عارف ، مهره منفعل سیاسی است که کوچکترین سودی برای مردم ایران ندارد

در کشور ایران متاسفانه ، گهگاهی آدمهایی پیدا می شوند که رژیم حاکم آنها را بزرگ می کند و سپس چون خود این آدمهای به ظاهر بزرگ ، می دانند درچه حدو انداره هایی هستند همیشه بادمجان دور قاب چین هستند و هرگز یک سخن و یا حرکنی که دو ریال بدرد مردم و این کشور بخورد نخواهید یافت.

بعنوان مثال افرادی مانند دکتر قالیباف و دکتر عارف   هرچه به رزومه این دوفرد نگاه کنید فقط پست های مهم حکومتی و جایگاه دولتی یا امنیتی دارند و هرگز شما حتی کوچکترین  فکر و اندیشه بدرد بخور از این افراد نمی یابید و همه این افراد یک رزومه دانشگاهی ساختگی و بورسیه ای هم دارند که استاد یک دانشگاه معروف هم هستند که حتی دکتر کاردان مرحوم هم در دانشگاه تهران حقوق درس می داد درصورتی که دیپلم بود وباید گفت این افراد حتی یک ژورنال و کتاب آکادمیک در آنها نیست جز  مجلات و کتب وطنی که با مبلغی برای شما چاپ می شود.

اگر بخواهیم مثال ساده ای بزنیم مانند خواننده گان پاپی که با کمک دولت معروف هستند اما سی دی های آنها حتی یک فروش هم ندارد.

متاسفانه جامعه فکری و دانشجویی و عامه مردم، بدلیل عدم حضور عنصر دیگری بالاجبار بدنبال چنین افرادی می افتند و این پروسه  هر بار ، تکرار و تکرار می شود.

نگاهی اجمالی به سوابق دکتر عارف ، موضع گیری های ایشان و رفاه نسبی خانواده ایشان  ، شکست سنگین در ریاست مجلس و …. همه نشان می دهد این افراد بزرگ شده یک اتفاق هستند که فقط و فقط یک اسم هستند وگرنه اگر یک نیسان هندوانه را به چنین افرادی بدهی توانایی فروش آنرا هم ندارند.
خوب متاسفانه این افراد بدلیل منقعل بودن (بی خطر)  همیشه یک پست میانه هم دارند.

محمدرضا عارف (زاده ۲۷ آذر ۱۳۳۰ در یزد، ایران)سیاستمدار اصلاح‌طلب، مهندس برق، استاد دانشگاه، رئیس بنیاد امید ایرانیان، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و رئیس فراکسیون امید در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، عضوشورای عالی انقلاب فرهنگی، عضو حقیقی مجمع تشخیص مصلحت نظام، عضو پیوسته و رئیس گروه علوم مهندسی فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران و رئیس هیئت مدیرهٔ بنیاد باران است.وی همچنین عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و مشاور عالی رئیس این جمعیت ملی در امور بشردوستانه است.او در دورهٔ دوم ریاست جمهوری سید محمد خاتمی (۱۳۸۰ تا ۱۳۸۴)، معاون اول رئیس جمهور بود.

محمدرضا عارف در خصوص نقش پسرش در بستن لیست شورای شهر گفت: در مورد نقش پسر بنده در بستن لیست‌ها هم باید بگویم که پسرم مدت هاست همکاری در کار سیاسی ندارد و نه در انتخابات مجلس و نه در انتخابات شوراها حضور نداشت. فرزندم اگرچه از بنیانگذاران بنیاد امید ایرانیان بود و برای تشکیل این بنیاد زحمات زیادی کشید و اولین مدیر عامل بنیاد هم بود ولی بعد از انتخابات ۹۲  به دلیل اعتقاد به گردش نخبگان داوطلبانه از مدیرعاملی کناره گیری کرد و اکنون در هیات مدیره بنیاد امید حضوری ندارد و مسئولیتی هم در بنیاد امید متوجه او نیست و به دنبال علایق شخصی خودش است فعالیت های فرهنگی و اقتصادی او که حق طبیعی هر فردی است ارتباطی با بنیاد امید ایرانیان ندارد. در انتخابات مجلس دهم از حوزه انتخابیه یزد کاندیدا شد ولی به احترام برخی بزرگان انصراف داد.

او در مورد انتخابات سال ۸۸ می‌گوید: در انتخابات سال ۸۸ تنها می‌توان از «تخلف» انتخاباتی سخن گفت و نه «تقلب» انتخاباتی.[۵۶] او گفته است که باید در این مورد تحلیل دقیقی صورت گیرد و ریشه‌های آن قبل و بعد از انتخابات و همچنین سهم همه افراد در آن مشخص شود و اظهار امیدواری کرده است که «در آینده فضای لازم برای امکان بحث در این زمینه در دانشگاه‌ها وجود داشته باشد تا از وقوع مجدد آن جلوگیری شود.»[۲۹]

عارف در مورد اسرائیل گفته است که «ما کشوری به نام اسراییل نمی‌شناسیم و از آن به عنوان رژیم اشغالگر قدس یاد می‌کنیم.»

گفتنی است
حمیدرضا عارف پسر محمدرضا عارف معاون اول دولت اصلاحات، که این روزها به عنوان یک سرمایه دار و تاجر برای انتخابات اتاق بازرگانی ثبت‌نام کرد

حمیدرضا عارف در گفتگو با سایت خبرآنلاین به سوابق فعالیت‌های اقتصادی خود اینگونه اشاره می‎کند: «من از سال ۸۰ تا به امروز حداقل ۴ شرکت اقتصادی راه اندازی کرده ام که فعال هستند. افتخار و ادعا می کنم که برای مثال در سال۲۰۰۴  شرکت ام.تی.ان MTN آفریقای جنوبی را که در ایران توانست اولین اپراتورخصوصی تلفن همراه کشور (ایرانسل) را راه اندازی کند وشاید مهمترین و بزرگترین پروژه خصوصی سازی در کشور بوده، را به کشور آورده‎ام. به این افتخار می‎کنم که در سن کم توانستم یک شرکت بزرگ و قوی خارجی را با توانایی‎های شخصی به ایران بیاورم که هرچند متاسفانه با دخالت دولت نهم این شرکت خارجی با برخی شرکت‎های زیر مجموعه وزارت دفاع و بنیاد مستضعفان شریک شد و کلیه حقوق مادی و معنوی من و شرکایم غیر مشروعانه نادیده گرفته شد.»

پسر عارف از نقش خود در آوردن شرکت بزرگ بین‌المللی ام.تی.ان به ایران در سال ۱۳۸۴ گفته است و حال آنکه حمیدرضا عارف متولد سال ۵۷ است، یعنی او الان جوانی ۳۶ ساله است و در سال ۱۳۸۴ که شرکت ام.تی.ان را به ایران آورده، ۲۷ سال داشته است.

پسر معاون اول دولت اصلاحات با توجه به سن و سالش، احتمالا در اوایل دهه ۱۳۸۰ مدرک فوق لیسانس را گرفته، فورا وارد فعالیت‌های اقتصادی شده و در همین مدت کوتاه، مورد اعتماد شرکت بین‌المللی ام.تی.ان قرار گرفته و توانسته این شرکت را به انجام یک سرمایه‌گذاری بزرگ در ایران قانع سازد!

همچنین

مسئول روابط عمومی دفتر محمدرضا عارف در صفحه فیسبوک خود به روایت حواشی مراسم عروسی پسر عارف پرداخت.

پنجشنبه گذشته به دعوت دکتر عارف به مراسم عروسی پسر کوچکشان (آقا سعید) رفتم. مراسم در باشگاه دیپلماتیک وزارت خارجه برگزار شد. طبق مراسم مرسوم این‌چنینی پیش‌بینی می‌شد که چهره‌های سیاسی – فرهنگی از جمله مهمانان باشند.

در کارت دعوت زمان مراسم ۱۹ تا ۲۳ اعلام شده بود. حجت‌الاسلام ناطق نوری از جمله اولین شخصیت‌های سیاسی بود که به این مراسم آمد و با تبریک به پدر داماد و پدر عروس خانم در کنار مرتضی اشراقی نشست اما در ضیافت شام نماند.

بعد از رفتن ناطق نوری، مهمانان یک به یک گرد هم جمع شدند. سیاسیون سر یک میز نشستند. برخی اعضای کابینه دکتر روحانی هم آمده بودند. علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، واعظی وزیر ارتباطات، توفیقی سرپرست وزارت علوم، هاشمی وزیر بهداشت و دکتر فرهادی رئیس سازمان هلال احمر.

برخی وزرا معاونینشان هم آنها را همراهی می‌کردند. دکتر سیاری معاون وزیر بهداشت که از بستگان نزدیک دکتر عارف است و مهندس جهانگرد معاون وزیر ارتباطات. حجت‌الاسلام سیدمحمد خاتمی به همراه محمدرضا و علی خاتمی در اواسط مراسم به جمع سیاسیون اضافه شدند. محمدعلی ابطحی، محمد صدوقی، محمدرضا تابش و دکتر داوری اردکانی هم از دیگر مهمانان مراسم بودند.

دکتر ظریف هم که در نیویورک بود، همسرش در این مراسم شرکت کرد. در میز سیاسیون مباحث روز کشور مورد بحث بود. ابطحی حضور واعظی وزیر ارتباطات را مغتنم شمرده بود و رایزنی‌های گسترده‌ای در ارتباط با رفع فیلتر فیسبوک انجام داد. برخی‌ها از دکتر توفیقی می‌پرسیدند که با رهبری دیدار داشته که وی پاسخ داد تا کنون دیداری نداشته است.

علی‌اکبر صالحی که با شعف خاصی دکتر عارف و خاتمی را در آغوش گرفته بود، بسیار پرحرارت در بحث‌ها شرکت می‌کرد و چند کلامی هم عربی با ابطحی صحبت کرد. رضا خاتمی در چندین نوبت با ایما و اشاره با پسرش که در قسمت دیگر سالن نشسته بود و احساس غریبی می‌کرد ارتباط برقرار کرد و در نهایت یک صندلی به میز سیاسیون اضافه کرد و پسرش را در نزدیکی‌های خود نشاند.

محمدرضا تابش هم با دکتر عارف در ارتباط با گزینه‌های استانداری یزد صحبت می‌کرد و نگرانی‌هایش را در ارتباط با برخی گزینه‌های احتمالی گفت.

علی خاتمی هم با مهندس جهانگرد در ارتباط با رفع فیلتر سایت بنیاد باران صحبت کرد. سیدمحمد خاتمی که دکتر داوری اردکانی کنارش نشسته بود در بیشتر طول مراسم مشغول صحبت با او بود. او البته به واعظی گفت که از حضورش در راس وزارت ارتباطات خشنود است. بعد از صرف شام هم بازار گرفتن عکس یادگاری داغ بود.

 

و این جکایت همچنان ادامه دارد……..

انتشار توسط 8 تم