اخبار ویژه

۹۰ درصد مردان به زنانشان خیانت می‌کنند و این خیانت پس از ۴۰ سالگی به اوج خود می‌رسد

مدیر کل بهزیستی خراسان شمالی در همان سال گفت که بیش‌ترین پرونده‌های ارجاعی طلاق توافقی به دلیل خیانت بوده‌است.

مصطفی اقلیما رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران می گوید ۹۰ درصد مردان به زنانشان خیانت می‌کنند و این خیانت پس از ۴۰ سالگی به اوج خود می‌رسد.

افسر افشارنادری جامعه‌شناس، اما می‌گوید اینکه چند جامعه‌شناس، روان‌شناس و مشاور بگویند خیانت زیاد شده بی‌معناست چرا که هیچ آمار قاطع و رسمی و سراسری در این‌باره وجود ندارد.

برخی کارشناسانه نیز به افزایش خیانت زنان به مردان در سال‌های اخیر اشاره می کنند. آن‌ها معتقدند هرچند که آمار موثق و اعلام‌شده‌ای در این‌باره وجود ندارد، اما مشاهده میدانی و موارد طلاق رسمی یا عاطفی افزایش آمار طلاق را تایید می‌کند.  خیانت به طرز چشم‌گیری در جامعه ایران افزایش پیدا کرده‌است. شاهد تنوع در اشکال خیانت نیز هستیم.

بسیاری از مردم جامعه ما در واقع تمایل به جدایی از همسر و رفتن به رابطه جدید را دارند، اما به دلیل مسائل مالی، یا اعتماد به نفس پایین، یا بالا بودن سن و… در گذشته نمی‌توانستند این کار را بکنند. در عین حال نیاز‌ها هم مهم بود؛ از مسائل جنسی گرفته تا هم‌دلی و هم‌زبانی.

“خیانت” بیش از همه میان افراد ۲۵ تا ۴۰ ساله روی میدهد.

اگر در گذشته خیانت نیازمند آن بود که حتما ملاقاتی حضوری داشته باشد، امروز به دلیل وجود رسانه‌ها اشکال ارتباط تغییر پیدا کرده و همین منجر شده تا ابزار شروع رابطه فرازناشویی نیز تسهیل شود که مستلزم حضور نفر نیست.

مسلمی‌فر با این حال معتقد است که نباید هرنوع رابطه خارج از زناشویی را خیانت بنامیم. هر ارتباط با فرد سوم ارتباطی ناسالم نیست.

بالانس در جامعه به مرور اتفاق می‌افتد و افراط و تفریط‌ها کاهش خواهد یافت و جامعه ایران تا چندسال دیگر به شکل واقعی خودش خواهد رسید.در حال حاضر، اما ما با جامعه سانسور زده‌ای مواجه هستیم.

انتشار توسط 8 تم