اخبار ویژه

این مادر بمبها بود، این هم مادر تحریمها است، یعنی صد رحمت به تحریمهای قبل از برجام!

یکی از کارشناسان سپاه پاسداران نسبت به تحریمهای جدید آمریکا ابراز نگرانی کرد و گفت:‌ آمریکایی‌ها اخیرا بمبی انداخته‌اند توی افغانستان و گفتند این مادر بمبها بود، این هم مادر تحریمها است، یعنی صد رحمت به تحریمهای قبل از برجام!

مجری برنامه صداوسیما پرسید: فکر می‌کنید مصوبه شده؟

فوائد ایزدی در پاسخ گفت: بله امروز فردا کارش تمام است، این طرح برای اولین بار سپاه را در لیست گروههای تروریستی میبرد، قبلا نیروی قدس سپاه بود، الآن کل سپاه بر اساس این طرح در لیست میرود، تصویب هم خواهد شد، ترامپ هم به‌ نظر نمی‌ رسد بخواهد وتو کند.

به نقل از هیل (نشریه کنگره)، رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا روز سه شنبه در کمیته روابط خارجی سنا حاضر شد و از وضع تحریم‌های جدید علیه  تهران استقبال کرد.

در بخشی از این نشست، تیلرسون از سوی اعضای کمیته روابط خارجی درباره طرح سنا برای تحریم گسترده حکومت ایران بویژه سپاه پاسداران مورد پرسش قرار گرفت که او گفت از نظر او این تحریم‌ها کار خوبی است.

وزیر خارجه آمریکا درباره توافق هسته‌ای نیز گفت: وزارت خارجه بر اساس دستور رئیس‌جمهوری در حال بازبینی سیاست خود در قبال رژیم تهران است.

وی که برای دفاع از بودجه پیشنهادی دولت در کمیته روابط خارجی سنا حاضر شده بود، در بخشی از بیانیه ابتدایی‌اش، گفت:  ایران به فعالیت‌ها و مداخلاتی که خاورمیانه را بی‌ثبات می‌کند، ادامه می‌دهد.

وزیر خارجه آمریکا در تشریح این اقدامات گفت: پشتیبانی از رژیم ظالم بشار اسد، حمایت مالی از شبه‌ نظامیان خارجی در عراق و یمن که دولتهای مشروع را تضعیف می‌کند و تامین تسلیحات سازمان‌های تروریستی مانند حزب‌الله که متحد ما اسرائیل را تهدید می‌کند.

سنای آمریکا قرار است این هفته طرح جدید تحریم را بررسی کند. این طرح که در کمیته روابط خارجی قبلا رای آورده، باید در صحن سنا نیز رای بیاورد تا بعد با امضای رئیس‌جمهوری به قانون تبدیل شود.

از سوی دیگر، مارک دوبویتز همچنین با ابراز خرسندی از این طرح دوگانه تحریمی بیان کرده است که بخش ایران در این طرح، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و همه کارکنان آن از طریق معرفی تحریم های قدرتمند معطوف به شبکه های ترور، زنجیره تولید و گسترش توان موشکی، و بندهایی معطوف به فشار داخلی است.

طرح تحریمی جدید سنا برای ایران، علاوه بر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و برنامه موشکی ایران همچنین دربردارنده بندهایی در خصوص حقوق بشر و حمایت های ایران از نیروهای نظامی در سراسر منطقه نیز می شود.

این طرح به شکل کلی برای همه افرادی که با برنامه موشکی ایران ارتباط داشته یا با آن همکاری می کنند، تحریم وضع خواهد کرد؛ محدودیت های تحریمی در بعد مالی روی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خواهد بود.

با توجه به اینکه یکی از مهمترین شروط سناتورهای دموکرات برای رأی دادن به طرح تحریم ایران در سنا، همراه کردن طرح تحریمی روسیه با آن بوده است، به نظر می رسد، این طرح دوگانه رأی لازم را در سنای آمریکا به دست آورد. اولین قدم در راستای این امر، امروز چهارشنبه برداشته خواهد شد و بعد از آن احتمالا پنجشنبه شکل نهایی به خود خواهد گرفت.

 

انتشار توسط 8 تم