اخبار ویژه

حمد بن جاسم آل ثانی، وزیر امور خارجه قطر: ما اهمیتی برای دادن پاسخ به محمد بن سلمان (جانشین ولیعهد سعودی ) تازه‌کار و احمق‌ قائل نیستیم

حمد بن جاسم آل ثانی، وزیر امور خارجه سابق قطر، با «نادان» توصیف کردن جانشین ولیعهد سعودی تصریح کرد: عربستان از طرح و برنامه‌های آمریکا و اسرائیل برای آزار و اذیت ایران حمایت کرده است.

وی در مصاحبه با یک شبکه کانادایی، اذعان کرد: «بله، ما بعضا در محاسبات سیاسی‌مان در منطقه اشتباه کردیم اما این (اقدامات اشتباه) را برای جلب رضایت برادرانمان در خلیج (فارس) انجام دادیم. عربستان از طرح و برنامه‌های آمریکا و اسرائیل برای آزار و اذیت ایران حمایت و پول‌های زیادی (در این راه) هزینه کرده است و ما شریک تجاوز غیرانسانی علیه کشور برادر یمن بودیم، اما زمانی که از این مشارکت پشیمان شدیم و خواستار توقف جنگی شدیم که از لحاظ سیاسی و میدانی شکست خورده است، به دشمن تبدیل شدیم.»

وی در واکنش به تهدیدات محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد و وزیر دفاع عربستان سعودی، نیز گفت: ما اهمیتی برای دادن پاسخ به تازه‌کارها و احمق‌ها قائل نیستیم؛ چرا که نتایج جنگ علیه یمن و علت همه خسارت‌هایی که ائتلاف سعودی بویژه نیروهای عربستانی متحمل شدند، نتیجه بی‌پروایی این نادان (محمد بن سلمان) بود و ما هم طعمه آسانی نیستیم. درست است قطر به لحاظ جغرافیایی کوچک است، اما دارای جایگاه بزرگی در جهان است.

انتشار توسط 8 تم