اخبار ویژه

معمای حمله تروریستی تهران ، زن فیلم بردار داعشی کیست؟ هنوز دربین کارکنان مجلس است و شناسایی نشده!(تصویر)

ساعاتی بعد از حمله تروریستی چهارشنبه ۱۶ خرداد ۹۶ تهران، پایگاه «اعماق» وابسته به گروهک تروریستی داعش یک ویدئوی کوتاه را از درون ساختمان مجلس شورای اسلامی در حالی که تروریست ها در و دیوار طبقه چهارم ساختمان اداری (دفاتر نمایندگان خانه ملت) را به گلوله بسته و به چند نفری هم شلیک کرده اند، منتشر کرد؛ ویدئویی که بازبینی چند باره آن نکاتی از جمله احتمال دست داشتن یک زن به عنوان همکار تروریست ها را تقویت می کند.

در این فیلم، تروریست دوم ضمن شلیک های پی در پی و بی هدف در حالی که مشخص است صرفا برای ایجاد رعب و وحشت، به تیراندازی می پردازد، ابتدا از همراهان خود به زبان عربی تشکر می کند و می گوید: «اتظنون انا سنرحل؟ اتخالون انا سننتهی؟ اننا باقون باذن الله عز و جل».

آنچه این تروریست داعشی و مسلح بر زبان آورده، جمله ای معروف از «ابومحمد عدنانی» از رهبران داعش است که می گوید:

آیا گمان می کنید ما رفتنی هستیم؟ آیا می پندارید ما پایان یافتنی هستیم؟ هرگز. ما به اذن الله تا قیام قیامت پایداریم و آخرین نفر از ما در نبرد آخرالزمان دجال را خواهد کشت.

فارغ از عبارات و سخنانی که تروریست ها در طبقه چهارم ساختمان اداری مجلس به کار می برند، بازبینی چند باره فیلم ۲۴ ثانیه ای منتشر شده نکاتی جدید را به ذهن متبادر می سازد. اگرچه در ابتدا گفته شد که تروریست ها غیر عرب بوده اند که درست بود، اما به کار گیری واژه «Hold on» از سوی آنان صحیح نبوده، بلکه در واقع این افراد کلماتی را به گویش کردی به یکدیگر می گویند.

در ابتدای فیلم، یکی از تروریست ها با گویش کردی به دیگری می گوید «بیسه بیسه » یعنی «وایسا وایسا» و پس از آن هم می گوید که «هاو دوانه» یعنی «آن دو نفر» که به احتمال فراوان منظورش دو تن از شهدای این حادثه تروریستی است که به ضرب گلوله آن ها به شهادت رسیده اند. در حقیقت می خواهد آنها نیز در فیلم دیده شوند.

نکته ای که بسیار در این بین حائز اهمیت است، در بین صداهای ضبط شده در فیلم ۲۴ ثانیه ای صدایی نامفهوم که احتمالا صدای یک زن است و تروریست ها را همراهی می کند نیز به گوش می رسد. موضوعی که مساله را تا حدودی پیچیده می کند

این شائبه وقتی جدی تر می شود که اگر ابتدای فیلم ۲۴ ثانیه منتشر شده از تروریست ها در طبقه چهارم مجلس را با دقت بیشتری و چندین و چند بار به تماشا بنشینیم. در ابتدای این فیلم به نظر می رسد فردی که در حال فیلم برداری است یک زن است، نه یک نفر از تروریست های مسلح مرد.

دستی که درب اتاق یکی از نمایندگان (احتمالا دفتر کار حاجی دلیگانی) را باز می کند تا تصویر مسئول دفتر شهید این نماینده مجلس را که مورد اصابت گلوله تروریست ها قرار داده شده است، نشان دهد؛ بیشتر شبیه دست یک زن است.

روی ناخن های فردی که در حال فیلم برداری است یک لاک زنانه کم رنگ زده شده است. علاوه بر آن لباس فردی که فیلم برداری می کند با لباسی که تروریست ها در تصاویر به تن دارند، متفاوت است و بیشتر شبیه سر آستین های یک مانتوی زنانه می تواند باشد.

در این میان فقط یکبار نماینده ایزه در مجلس گفته بود منشی من از بعد از حادثه گم شده و از او خبری نیست. اتفاقا این از جمله اخبار مهمی بود که اجازه گسترش آن را ندادند. این خبر یعنی از درون مجلس ارتباطی با عوامل ترور برقرار بوده است!

اطلاعات بدست آمده نشان می دهد زن مورد نظر از کارمندان مجلس شورای اسلامی است و هنوز شناسایی نشده است که این موضوع را بسیار پیچیده و خطرناک می کند زیرا تا کنون گفته شده بود
تنها زنی که در این عملیات با داعش همکاری داشته، یک نفر بوده که در حرم امام دستگیر شده و هیج خانمی همراه تروریست‌های مجلس نبوده است.

انتشار توسط 8 تم