اخبار ویژه

مایکل دی آندرا ملقب به شاهزاده سیاه مامور ترامپ علیه ایران شد(تصویر)

مایکل دی آندرا  ۵۱ ساله ملقب به شاهزاده سیاه مامور ترامپ علیه ایران شد. انتصاب «آندرا» به عنوان مدیر بخش عملیات‌های ایران را نخستین نشانه مهم از تلاش «ترامپ» برای ادامه رویکرد سخت‌گیرانه در قبال ایران، مطابق با وعده‌هایش در دوران تبلیغات انتخاباتی دانسته است.

آندرا یکی از با هوشترین افسران اطلاعاتی آمریکا است که ارتباط نزدیکی با عربستان دارد. همسر او از افسران اطلاعاتی عربستان سعودی است.

او طراح دستگیری اسامه بن لادن و بسیاری از مخالفان آمریکا در کشورهای عربی بود. او در شکار سرهتگ معمر قذافی  سیستم اطلاعاتی فرانسه را فریب داد و برخلاف توافق   سرهنگ معمر قذافی به فرمان او و بدست یک مامور اطلاعاتی فرانسه به اشتباه کشته شد. او طراح سناریوی کشته شدن احمد شاه مسعود بدست خبرنگاران سعودی بود.

«دی‌آندرا» مطابق اطلاعات موجود در سال ۲۰۰۶ به ریاست مرکز مبارزه با تروریسم سیا منصوب شد و تا ۹ سال بعد در این سمت ماند. او معتقد است برای مبارزه با تروریسم اسلامی باید مثل آنها فکر کرد پس مسلمان شد و همسر مسلمان برگزید.

«دی‌آندرا» گفته بود، او الهام بخش شخصیت «گرگ» در فیلم «سی دقیقه پس از نیمه‌شب» بوده است.

«سی دقیقه پس از نیمه‌شب» یا «سی دقیقه بامداد» ( Zero Dark Thirty) یک فیلم درام تاریخی آمریکایی به کارگردانی «کاترین بیگلو» و نویسندگی «مارک بول» است که بر اساس «داستان بزرگ‌ترین تعقیب یک جنایتکار در تاریخ برای خطرناک‌ترین مرد جهان» نوشته شده است.

در این فیلم، داستان عملیات یافتن و قتل اسامه بن لادن، رهبر القاعده توسط ایالات متحده آمریکا به تصویر کشیده شده است. این فیلم توسط بول، بیگلو و مگان الیسون تهیه شده است.

انتشار توسط 8 تم