اخبار ویژه

خبرگزاری ایران ملی : اخبار لحظه به لحظه از نتایج آرای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۶

مشارکت در انتخابات از مرز ۴۰ میلیون گذشت

کسب  آراء  توسط هر یک از کاندیداهای ریاست حمهوری تا کنون به شرح ذیل می باشد.

 

حسن روحانی                ۸۳۴۶۸۹۰

ابراهیم رئیسی               ۶۵۹۷۶۵۲

مصطفی میر سلیم          ۳۲۶۸۹۰

مصطفی هاشمی طبا      ۷۸۹۰۷

دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در حالی ادامه دارد که طبق آمار مسئولان وزارت کشور تا ساعت ۱۶ بیش از ۳۰ میلیون تعرفه استفاده شده بود. این استقبال و حضور پرشور مردم بر سر شعب اخذ رای باعث شد تا وزیر کشور در اطلاعیه ای ساعت اخذ رای  را تا ساعت ۲۴  تمدید و مدارس تهران را فردا تعطیل کند.

به گزارش خبرگزاری ایران ملی، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در نشست‌خبری  که با حضور رسانه‌های داخلی و خارجی برگزار شد، اظهار داشت: امروز سه انتخابات ریاست جمهوری، میان دوره‌ای مجلس و شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار می شود. همه انتخابات در کشور فرآیند خاص خود را دارند لذا وزارت کشور با مجموعه‌ای از قوانین مواجه است.

وزیر کشور ادامه داد:  از ساعت ۸ صبح کار انتخابات شده است و تا زمانی که مردم پای صندوق‌های رأی حضور داشته باشند، محدودیت قانونی برای انتخابات وجود ندارد.رحمانی‌فضلی افزود: بیش از ۶۳ هزار شعبه اخذ رأی با حدود ۱۳۰ هزار رأی در کشور برای انتخابات تدوین شده است و تمهیدات لازم دیده شده است.

همچنین سخنگو دولت اظهار داشت: تاکنون آمار دقیقی از تعداد شرکت کنندگان وجود ندارد اما  با توجه به میزان مصرف برگه آراء ، مشارکتی در حدود ۷۰ درصد احتمالا خواهیم داشت. ایشان در حوزه ایرانیان خارج از کشور اعلام کرد: با توجه به اتمام آراء ایرانیان خارج از کشور، دکتر روحانی بیشترین آراء را با اختلاف زیاد از سایر کاندیداها داشته است.

**** اخبار به روز رسانی می شوذ***************

خبرگزاری ایران ملی با توجه به مشاهدات عینی در سطح شهرهای بزرگ، میزان مشارکت را بالا دانست و در اکثر شهرهای بزرگ لیست اصلاح طلبان بالاتر از اعتدال و همچنین جمنا وجود دارد و به نظر می رسد آراء دکتر روحانی از مرز بیست میلیون گذشته باشد و بطور مستقیم وارد پاستور و نهاد ریاست جمهوری گردد.

لازم بذکر است در روزهای اخیر هنرمندان بسیاری رای خود در انتخابات پیش‌رو را اعلام کرده‌اند و در حالی  که کمتر از چند ساعت به  این دوره از انتخابات ریاست جمهوری باقی‌ مانده، هنرمندان دیگری نیز لازم دانسته‌اند موضع خود را اعلام کنند. پارسا پیروزفر بازیگر سینما و تئاتر امروز در یادداشتی قابل تامل از مردم خواست با درک تفاوت میان نامزدها در انتخابات پیش‌رو شرکت کنند. از نظر این بازیگر راهى جز ديدن تفاوت آدم‌ها و انتخاب نيست. تكان نخوردن، ما را همان جا كه ايستاده‌ايم نگه نمى‌دارد و عقب‌تر خواهد برد؛ ما و همه عزيزانمان را در گردابى آشنا فرو خواهد كشيد.

انتشار توسط 8 تم