خبر فوری

کدام کشورها در پذیرش مسافران ایرانی محدودیت ایجاد کرده‌اند؟ پیش بینی دقیق وضعیت اقتصادی کشور در هفته های آینده

این ایرلاین ها در کلیه مسیرها پرواز های خود را از مبدا ایران برای مسافرین ایرانی کنسل کرده‌اند:
ترکیش تا 20 اسفند (10 مارس) / امارات تا 25 اسفند (15 مارس) / فلای دبی تا اطلاع ثانوی / هواپیمایی کویت تا اطلاع ثانوی / ایرعربیا تا 12 فروردین (31 مارس)/ العراقیه تا اطلاع ثانوی/ سلام ایر تا اطلاع ثانوی/ عمان ایر تا اطلاع ثانوی/ آرمنیا تا 20 اسفند (10 مارس)/ هواپیمایی قطر تا 24 اسفند (14 مارس) / مسکو (روسیه) تا 15 فروردین (3 آوریل) طبق اعلام ماهان / بوتا ایرویز تا اطلاع ثانوی

کارشناسان اقتصادی براین باورند با توجه به تحریمهای گسترده علیه ایران و عدم مدیریت اپیدمی کرونا قطعا این وضعیت دلار برروی 15 هزارتومان نوسان خواهد کرد و قرار نیست جهش خاصی تا اخر سال داشته باشد اما طلا رشد 5درصدی را تا آخرسال خواهذ داشت.

پس از اسفند ماه در اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت دو گزینه وجود دارد.
الف: در صورت عدم تمدید وضعیت بحران کرونا
کالاهای اساسی در حدود 15 درصد، دلار روی 14 هزارتومان و طلا قطعا 20 درصد گران خواهد شد.
ب: در صورت تمدید وضعیت بحران کرونا
باتوجه به ادامه محدودیت های انتقال پول و کالاهای اساسی
دلار برروی کانال 18 هزار تومان
کالاهای اساسی 40 درصد افزایش قیمت
و طلا 30 درصد افزایش قیمت

دونکته مهم :
اول: در تمامی بحرانها ، طلا افزایش قیمت خواهد داشت
دوم: چگونه متوجه شویم بحران کرونا ادامه پیدا خواهد کرد؟
بحران کرونا در نیم کره شمالی قدرت نمایی کرده است اگر تا قبل عید متوجه شدید کرونا به نیم کره جنوبی هم گسترش پیدا کرده است مانند مالزی ، سنگاپور……
قطعا گزینه دوم رخ خواهد داد.

به محدودیت های ذیل توجه نمایید:

✔ دوم اسفند ماه ۱۳۹۸

–  به دنبال شروع بحران کرونا ویروس در ایران، کشورهای کویت و عراق اطلاعیه‌ای صادر کردند که پیرو آن، ورود شهروندان ایرانی با هر ایرلاین به هر یک از شهرهای این کشورها متوقف شد.

✔ چهارم اسفند ماه ۱۳۹۸

–  دولت‌های ترکیه و گرجستان روز یکشنبه اطلاعیه مشابهی را اعلام و ورود مسافران ایرانی را محدود کردند.

–  ترکمنستان مرز خود با ایران را بست. رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی حمل و نقل بین‌المللی خراسان رضوی روز یکشنبه از بسته شدن مرز زمینی ترکمنستان با ایران خبر داد.

–  نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان اعلام کرد: “ارتباط هوایی ایران با ارمنستان و ورود به ارمنستان از گمرک مغری، تنها گذرگاه مرزی دو کشور تعلیق شده است.” این ممنوعیت دو هفته برقرار می‌ماند.

✔ پنجم اسفند ماه ۱۳۹۸

–  عمان پروازهای خود به ایران را به حالت تعلیق درآورد. پیروی بیانیه مدیر هوانوردی عمان، از ۲۴ فوریه ۲۰۲۰ (مصادف با ۵ اسفند) تا اطلاع ثانوی، همه پروازهای بین عمان و ایران متوقف شد.

–  به دلیل اتفاقات اخیر و پیروی بیانیه معاون سازمان هوانوردی پاکستان، پروازهای بین ایران و پاکستان تا اطلاع ثانوی متوقف شد.

–  سازمان هواپیمایی تاجیکستان اعلام کرد که تا زمان تثبیت نشدن وضعیت شیوع کرونا در ایران، این پروازها معلق باقی خواهند ماند. بر اساس گزارش رسانه‌ های محلی در تاجیکستان، عزیر نبی‌زاده معاون سازمان هوانوردی این کشور، گفته است پروازها تا زمان متعادل شدن اوضاع در ایران متوقف خواهد بود. به گفته او شرکت ایرانی “وارش ایرلاینز” هفته‌ای دو پرواز از تهران و مشهد به دوشنبه، پایتخت تاجیکستان، انجام می‌دهد. همچنین این سازمان از شرکت “تاجیک آیر” که مجوز پرواز به ایران را دارد خواسته است از انجام پرواز به ایران خودداری کند.

–  با ابلاغ سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت‌های هواپیمایی داخلی باید اقدامات و هماهنگی‌های لازم جهت بازگرداندن مسافران ایرانی (که از سوی آن‌ها به مقاصد پروازی محدودشده سفر کرده‌اند) را پیگیری کنند. همچنین وجه تمامی بلیط‌های صادر شده توسط شرکت‌های هواپیمایی خارجی و داخلی (به مقاصد محدودشده خارجی) که به سبب شیوع ویروس کرونا لغو شده‌اند، به مسافران بدون اعمال جریمه استرداد می‌شود و از این پس بلیطی به این مقاصد توسط مسافران ایرانی قابل خرید نخواهد بود.

– پیروی اعلام معاون سازمان هوانوردی تاجیکستان، پروازهای مسیر ایران و تاجیکستان به دلیل افزایش تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در ایران متوقف شده است؛ این توقف تا متعادل شدن وضعیت این بیماری در ایران ادامه خواهد داشت. پیش از این ایرلاین‌های «وارش ایرلاینز» و «تاجیک ایر» مسئولیت انتقال مسافران بین این دو کشور را به عهده داشتند.

انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*