اخبار ویژه

ایران و دنیای وارونه، قالیباف به جای زندان،رئیس جمهور می شود، یاد پروین اعتصامی بخیر

ایران و دنیای وارونه، قالیباف به جای زندان،رئیس جمهور می شود، یاد پروین اعتصامی بخیر

طبق اسناد و مدارک اعلام شده به مدارک قضایی،  اتهام قالیباف در مورد واگذاری املاک میلیاردی محرز شناخته شده است و برابر قانون باید محاکمه و روانه زندان شود. اما نه تنها زندان نمی رود بلکه صلاحیتش در بالاترین مقام اجرایی تایید می گردد.

سوال اینست که ما وارونه ایم یا دنیا وارونه است؟!

دوگزارش در ذیل تفاوت دوکشور ایران و کره جنوبی که هردو هم جهان سوم هستند را آورده ایم. در کره جنوبی به ظن و احتمال مشارکت در تخلف ، ریاست جمهور دو دوره را زندان می برند در ایران شهردار یک استان را که تخلف آن عینا مشخص شده است را به کاخ ریاست جمهوری دعوت می کنند. حال معلوم است که چرا صنعت خودرو و الکترونیک و.. درکره رشد مثبت دارد و این صنایع در ایران رشد منفی.

لطفا این دوگزارش را مطالعه بفرمایید:

احمد توکلی رئیس سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ در نشستی خبری که به منظور ارائه گزارش نهایی بررسی پرونده املاک واگذاری شده در شهرداری تهران برگزار شد، اظهار کرد: اقدامات انجام‌گرفته در اين واگذاري‌ها، به سبب نقض قوانين و مقررات قانوني، مجموعه مسئولان دخیل و مدیران تصمیم‌گیر در زمینه این واگذاری‌ها را از سه جهت مشمول عناوین مجرمانه قانونی قرار می‌دهد.

– «اهمال یا تفریط در تضییع اموال عمومی»، موضوع ذیل ماده (۵۹۸) قانون مجازات اسلامی.

– «تحصیل مال از طریق نامشروع» موضوع قانون تشدید مجازات مرتکبین اختلاس، ارتشا و کلاهبرداری مصوب ۱۳۶۷، در مواردی که واگذاركنندگان املاك، خود نیز از دریافت‌کنندگان این املاک بوده‌اند، مثلاً دو مدیر عضو ستاد یکی آپارتمانی به مساحت ۵۸/۱۶۴ متر مربع در ظفر و دیگری آپارتمان به مساحت ۳۳/۲۲۹ متر مربع در فرمانیه را به قیمت کارشناسی به ترتیب ۸۵۵ میلیون تومان و ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان را با تخفیف ۳۰۰ و ۲۰۰ میلیون تومان می‌خرند.

– «نقض قانون منع مداخله كارمندان دولت و شهرداري‌ها در معاملات دولتي و كشوري» که بر اساس مفاد آن، آن عده از واگذارکنندگان املاک شهرداری که خود یا بستگان آنان به شرح فوق، وارد معامله با شهرداری شده‌اند، مشمول این عنوان مجرمانه نیز هستند.

هر چند همه دریافت کنندگان در قبال املاک دریافتی از جهت ردّ مال به شهرداری و جبران خسارات احتمالی وارد آمده به این املاک و … مسئولیت مدنی دارند، برخي از اين افراد، به لحاظ سِمَت اداری‌شان، مسئولیت کیفری نیز خواهند داشت. در واقع، تمامی دریافت‌کنندگان املاک که سمت آنها در «لايحه قانوني راجع به منع مداخله وزرا و نمايندگان مجلسين و كارمندان دولت در معاملات دولتي و كشوري» ذکر شده است (تقریباً همه ۱۲۲ نفر) اقدامشان در معامله با شهرداری و خرید ملک از شهرداری، مشمول عنوان مجرمانه مقرر در این قانون است. به عنوان نمونه، دو مدیر ارشد شهرداری به ترتیب در ولنجک و نیاوران آپارتمان‌هایی به مساحت‌های ۲۲۰ و ۱۳/۲۲۰ متر مربع با ۵۰ درصد تخفیف دریافت کرده‌اند. مبالغ تخفیف به ترتیب ۵۱۷ و ۸۰۳ میلیون تومان بوده است.

«پارک گوئن هه»، رئیس‌جمهوری سابق کره جنوبی که به دلیل فساد مالی از سمتش برکنار شد(۱۱ فروردین ماه ۹۶) و بعد از موافقت دادگاه با بازداشت وی، به یک سلول انفرادی در زندانی در نزدیکی سئول منتقل شد.

مخالفان پارکگوین هه او را متهم می‌کنند که در تبانی با یکی از دوستانش که در دفتر ریاست جمهوری به کار گماشته بود از شرکت‌ها و موسسات تجاری و مالی عمده کره جنوبی مبالغی را برای استفاده در یک بنیاد خیریه مورد حمایت خود دریافت کرد. این شرکت‌ها در مقابل این کمک مالی،از امتیازاتی در کسب مجوزهای دولتی برخوردار شدند.

پروین اعتصامی بدرستی گفت:

محتسب مستي به ره ديد و گريبانش گرفت
مست گفت: اي دوست, اين پيراهن است, افسار نيست

گفت: مستي, زآن سبب افتان و خيزان مى روي
گفت: جرم راه رفتن نيست, ره هموار نيست

گفت, مى بايد تو را تا خانه قاضي برم
گفت: رو صبح آي, قاضي نيمه شب بيدار نيست

گفت: نزديك است والي را سراي, آنجا شويم
گفت: والي از كجا در خانه خّمار نيست

گفت: تا داروغه را گوييم, در مسجد بخواب
گفت: مسجد خوابگاه مردم بدكار نيست

گفت: ديناري بده پنهان و خود را وارهان
گفت: كار شرع,‌كار درهم و دينار نيست

گفت: از بهر غرامت,‌جامه‌ات بيرون كنم
گفت: پوسيده است, جز نقشي ز پود و تار نيست

گفت: آگه نيستي كز سر درافتادت كلاه
گفت: در سر عقل بايد, بى كلاهي عار نيست

گفت: مىبسيار خوردي زآن چنين بى خود شدي
گفت: اي بيهوده گو, حرف كم و بسيار نيست

گفت: بايد حد زند هشيار مردم, مست را
گفت: هشياري بيار, اينجا كسي هشيار نيست

انتشار توسط 8 تم