اخبار ویژه

سئول ، توکیو و پیونگ یانگ در حالت قرمز، ناوهواپیمابر کارل وینسون در حالت جنگی قرار گرفت

با قطعی شدن ششمین آزمایش هسته ای کره شمالی، مقام های چین هشدار دادند که درگیری نظامی میان آمریکا و کره شمالی هر زمان می تواند آغاز شود.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، چین  پروازهای مسافربری این کشور به پیونگ یانگ را تا اطلاع ثانوی معلق کرد و کشتی های جنگی آمریکایی که ناوهواپیمابر کارل وینسون در راس آن ها قرار دارد به نقطه ای رسیده اند که هم اکنون توانایی نظارت بر پرتاب موشک های بالستیک کره شمالی را دارند و از سوی دیگر، می توانند جنگنده ها را برای هرگونه اقدام نظامی احتمالی به سوی کره شمالی بفرستند.

ناوهواپیمابر کارل وینسون این ناو ۳۳۳ متر طول دارد و مجهز به دو راکتور هسته ای ساخت وستینگهاوس است

از سوی دیگر کرۀ جنوبی و ژاپن که در همسایگی کرۀ شمالی هستند برای مقابله با هرگونه تجاوز احتمالی پیونگ یانگ،در حالت وضعیت قرمز (بالاترین آمادگی نظامی) درآمدند. همچنین نیروهای دفاع شهری کرۀ جنوبی آماده شده اند تا در صورت نیاز، شهروندان را به مناطق امن منتقل کنند.

ارتش کره شمالی در بیانیه ای اعلام کرد، هر حمله ای از جانب آمریکا  را با واکنش بی رحمانه پاسخ می دهد و در صورت حمله واشنگتن، پایگاه‌های نظامی آمریکا در کرۀ جنوبی و مقر ریاست جمهوری کره جنوبی در سئول را هدف قرار خواهد داد.

این در حالیست که رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه با اشاره به پرتاب بزرگترین بمب غیرهسته ای آمریکا در افغانستان، تهدید کرد این مساله را بدون همکاری چین حل خواهد کرد.

خبرنگار بی بی سی در گزارش خود از پیونگ یانگ گفت: کره شمالی از تجارب عراق و لیبی درس گرفته است. این دو کشور یا سلاح هسته ای نداشتند یا اینکه برنامه های هسته ای خود را واگذار کردند. کره شمالی از تجارب این دو کشور درس گرفته و امنیت خود را در توان نظامی می بیند.خبرنگار بی بی سی ادامه داد رهبر جوان کره شمالی قطعا به حمله آمریکا پاسخ خواهد داد.

گفتنی است کره شمالی جهت آرام کردن جو عمومی و افزایش روحیه شهروندان   اقدام به رقص گروهی سربازان تحت عنوان “مارشال ارتش خلق کره شمالی” در پیونگ یانگ نموده است.

 

 

انتشار توسط 8 تم