اخبار ویژه

امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه شریف و دانشگاه UM

تفاهم نامه همکاری دانشگاه صنعتی شریف با دانشگاه UM مالزی در محل مرکز رشد و فناوری‌های پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف به امضا رسید.

شرکت توسعه ماشین‌های پیشرفته شریف (توماپیش) از مراکز دانش بنیان و اقماری دانشگاه صنعتی شریف، پیرو همکاری‌های فیمابین دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه مالزی (UM) در موضوع تولید مشترک ماشین‌های کنترل عددی (CNC) تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند.

در این جلسه که با حضور پروفسور حمدی عبدالشکور از طرف مرکز تحقیقات مواد پیشرفته صنعتی(AMMP) و شرکت دانشگاهی زکترون (Zecttron) مستقر در دانشگاه مالزی برگزار شد، طرفین در جهت اجرای همکاری‌های مشترک به منظور تولید محصول با برند مشترک به توافق رسیدند.

پیش از این ماشین کنترل عددی ۶ محور به عنوان نخستین محصول بومی شرکت توسعه ماشین‌های پیشرفته شریف در حاشیه مراسم تقدیر از پژوهشگران برتر دانشگاه صنعتی شریف، توسط دکتر وحید احمدی، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری، هفتم دی ماه ۱۳۹۵ رونمایی شده است.

در این جلسه طرفین قرارداد همکاری مشترک را با مفادی چون تولید محصول مشترک فیمابین ایران و مالزی، سرمایه‌گذاری مشترک در مسیر طرح‌های مشترک، آموزش مشترک در مورد توسعه کاربرد ماشین های کنترل عددی(CNC) و موضوعات مختلف تکنولوژی، انتقال تکنولوژی در زمینه تولید ماشین های کنترل عددی و موضوعات مورد علاقه دیگر و همکاری در زمینه واردات و صادرات اقلام مرتبط به امضا رساندند.a

انتشار توسط 8 تم