اخبار ویژه

ترامپ طی نامه ای از کنگره درخواست مجوز جنگ کرد

یک روز پس از حمله موشکی امریکا به سوریه، متن نامه ترامپ خطاب به کنگره این کشور منتشر شد. نامه ای که در ارتباط با این حمله است اما یکساعت پس از حمله برای کنگره امریکا نوشته شده است. ترامپ در این نامه که آن را میتوان درخواست مجوز جنگ در خاورمیانه تلقی کرد، بهانه در خواست این مجوز را دفاع از منافع ملی امریکا در خاورمیانه قید کرده و تاکید کرده که می خواهد قدم های تازه ای در خاورمیانه بردارد.

همزمان با انتشار متن این نامه در رسانه های امریکا،  نشریه “میدل ایست” جمله ای را از هنری کسینجر وزیر خارجه اسبق و تحلیلگر استراتژیک امریکا که در یک مصاحبه تلویزیونی بیان کرده بود را نقل کرد. کسینجر در این برنامه گفته بود:

« توصيه مى كنم از تاكتيك ” بازى با اتش ” دست برداريد ، كاربرد ندارد و مى تواند  آتشى را شعله ور سازد كه غير قابل كنترل خواهد بود.»

وهمچنین نماینده ارشد ایالات متحده در سازمان ملل، گفت: «در حال حاضر چندین اولویت مطرح است… خارج کردن اسد از قدرت، تنها اولویت نیست. آن‌چه ما قطعا در تلاش برای انجامش هستیم، نابودی داعش است. دوم، ما ایجاد یک سوریه آرام را با حضور اسد، دست‌یافتنی نمی‌دانیم. سوم، باید به نفوذ ایران خاتمه داد و در نهایت به‌سوی یک راه‌حل سیاسی رفت؛ چرا‌که در نهایت این وضعیت (در سوریه) وضعیتی پیچیده است».

انتشار توسط 8 تم