اخبار ویژه

«نیکی هیلی» نماینده دولت ترامپ در سازمان ملل متحد:ندا (آقا سلطان) فقط ۲۶ سال داشت

«نیکی هیلی» نماینده دولت ترامپ در سازمان ملل متحد گفت: «ندا (آقا سلطان) فقط ۲۶ سال داشت. او در سال ۲۰۰۹ (۸۸) داشت با موبایلش صحبت می‌کرد که نیروهای حکومتی وی را با گلوله زدند. فیلم وی که بر اثر خون‌ریزی جان سپرد، در تهران پخش شد و مردم یک بار دیگر واکنش نشان دادند.»

هیلی از اصطلاحی که دولت پیشین آمریکا برای فتنه ۸۸ استفاده می‌کرد، یعنی جنبش سبز هم استفاده نکرد و گفت: «مرگ ندا، به انقلاب سبز نیرو بخشید ولی نخبگان بین‌المللی (اوباما و کلینتون)، اولویت‌های دیگری برای ایران داشتند.»

با این کلام، نماینده ترامپ در سازمان ملل، بدون نام آوردن از دولت یا دولتمرد خاصی، نشستگان بر مسند قدرت در سال ۸۸ را به خالی کردن پشت معترضین ایرانی به دلیل منافع خود متهم کرد و در ادامه گفت: «نهایتاً مرگ ندا و آرزوهای مردم ایران، نادیده انگاشته شد و بر باد رفت.»

اخیرا هم ، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفته بود : واشنگتن چنان تحریم های فلج کننده ای علیه رژیم تهران وضع خواهد کرد که مجبور شود در برنامه موشکی خود تجدید نظر کند.

راس لتینن با اشاره به طرح جدید سنا علیه رژیم ایران گفت: دولت آمریکا باید با قاطعیت حداکثر فشار را بر رژیم تهران بیاورد زیرا آنها فقط در برابر زور از خود واکنش نشان می دهند.

 

انتشار توسط 8 تم