اخبار ویژه

منشاء ٨٠٪ نگرانی های امنیتی اسرائیل، جمهوری اسلامی ایران است

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در بیست وپنجمین سالگرد حمله به سفارتخانۀ این کشور در آرژانتین که صدها کشته و زخمی برجای گذاشت گفت که کشورش در زمینۀ مبارزه با تهدیدهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران تردید نخواهد کرد.

در حمله به سفارتخانۀ اسرائیل در آرژانتین در سال ۱۹۹٢ دست کم ٢۹ نفر از جمله چهار کارمند وزارت امور خارجۀ اسرائیل کشته و ٢٢۰ نفر دیگر زخمی شدند و اجزای مهمی از ساختمان تاریخی سفارتخانۀ اسرائیل از بین رفتند.

در سخنانش به مناسبت سالگرد این حملۀ تروریستی، نخست وزیر اسرائیل گفت که جمهوری اسلامی ایران طراح و سازماندهندۀ این حمله به یاری گروه دست نشانده اش، حزب الله لبنان، بوده است.

نخست وزیر اسرائیل در ادامه گفت که در پی این حمله دولت تل آویو جهان را از بسیاری از طرح ها و اقدام های تروریستی رژیم ایران و حزب الله لبنان آگاه کرد. با این حال، نتانیاهو تصریح نمود که اقدام های تروریستی رژیم اسلامی ایران به طرز سرطانی رو به رشد است و حزب‌الله لبنان نیز توانسته پس از حملات تروریستی آرژانتین، شبکه خود را گسترش دهد.

نتانیاهو از جمهوری اسلامی ایران به عنوان خطرناکترین دولت تروریستی جهان یاد کرد و از قول کارشناسان اسرائیلی افزود که منشاء ٨٠٪ نگرانی های امنیتی اسرائیل، جمهوری اسلامی ایران است. او در پایان گفت که خطوط قرمز اسرائیل در زمینۀ دفاعی و امنیتی بسیار صریح و روشن هستند و دولت تل آویو برای مقابله با تهدیدهای حکومت ایران کمترین تردیدی به خود راه نخواهد داد.

 

انتشار توسط 8 تم