اخبار ویژه

حسین فرکی میگوید استعفا دادم چون می‌خواستم دست مدیرعامل باز باشد.

به گزارش خبرگزاری ملی ایران به نقل از ایسنا، حسین فرکی پس از استعفایش از سرمربیگری تیم سایپا، اظهار کرد: بازی امروز یک بازی خانگی بود که متاسفانه بازی را واگذار کردیم. امیدوار بودیم که این بازی را به نفع خودمان به پایان ببریم و موقعیت‌مان را در جدول بهبود ببخشیم اما این اتفاق رخ نداد و عملکرد تیم ما خوب نبود. برای ما دیگر توجیهی نیست که بگوییم امروز شش بازیکنان‌مان مصدوم بودند و در کنار تیم نبودند.

وی افزود: چیزی که به ذهنم می‌رسید را انجام دادم و مجموعه تمام تلاشش را انجام داد تا ما از این وضعیت خارج شویم اما امروز نتوانستیم برنده بازی باشیم. من خودم به مدیرعامل استعفام را اعلام کردم تا با جایگزین و فرد دیگری شرایط تیم را بهبود ببخشند. از این لحظه به بعد کاری از دست من بر نمی‌آید. امیدوارم باشگاه درخواست من را بپذیرد زیرا اگر مشکلی در من است با رفتنم به تیم کمک کند. می‌خواهم سایپا که یکی از تیم‌های خوب و ریشه‌دار ایران است به سر منزل مقصود برسد. چیزی برای گفتن ندارم اما در فوتبال تجارب بسیاری به دست آورده‌ام.

وی گفت: در کل جمع‌بندی من این است که هیچ وقت از حریفان‌مان کمبودی نداشتیم. تنها نگرانی من مجموعه خودمان بود. احساس می‌کنم با تغییر و تحول شرایط‌مان بهتر خواهد شد. اگر مدیرعامل باشگاه استعفای من را بپذیرد از او تشکر می‌کنم.

فرکی افزود: ان‌شاءالله مدیرعامل استعفای من را بپذیرد. شاید فرد دیگری بیاید و بتواند با سلیقه و روش خودش به تیم کمک کند. من علیرغم تمام تلاشی که انجام دادم نتیجه نگرفتم. امیدوارم باشگاه استعفای مرا بپذیرد اما اگر ایشان قبول نکنند و به من تکلیف کنند، باید بمانیم و وضعیت را درست کنیم. من واقعا ناراحتم که آقای درویش را ناراحت می‌بینم زیرا چیزی که مجموعه ما باید ارائه کند را ارائه نمی‌دهد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه رسما از سمت خود استعفا می‌دهید، گفت: من رسما از سمت خود استعفا می‌دهم. من احساس می‌کنم با نبودن من مشکل حل می‌شود به همین خاطر با استعفایم می‌خواهم دست مدیرعامل باشگاه باز باشد. البته در این زمینه باشگاه تصمیم می‌گیرد و اختیار با آنهاست.

فرکی در پاسخ به سوالی آیا در یارگیری مشکلاتی داشتید یا خیر، گفت: نه ما در ابتدای فصل هیچ مشکلی در یارگیری و جذب بازیکن نداشتیم.

وی در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر اینکه چرا با وجود حمایت مدیرعامل از شما، استعفا دادید، گفت: من آدم خودخواهی نیستم که بخواهم طوری حرکت کنم که آسیبش به مجموعه برسد. همانطور که گفتم شاید حضور من به مجموعه آسیب می‌زند به همین خاطر دست مدیرعامل باشگاه را باز گذاشتم. نمی‌خواستم عاملی باشم که باعث آسیب سایپا شوم.

فرکی در پاسخ به این سوال که آیا درست است یحیی گل‌محمدی قرار است به عنوان سرمربی سایپا انتخاب شود، گفت: من چیزی درباره این مسائل نشنیدم. من نمی‌توانم درباره شایعات صحبت کنم اما اگر کسی دنبال این موضوع است که از آمدن فرد دیگری نفع ببرد من نمی‌توانم درباره آن صحبت کنم.

وی افزود: به من می‌گویند چرا در کنار زمین فریاد نمی‌زنی و به داوری اعتراض نمی‌کنی زیرا این مساله بر روند تیمی تاثیرگذار است. من معنی این حرف‌هایی که به من زده‌اند را متوجه نشدم. نمی‌دانم یعنی چه که به داور اعتراض کنم، یعنی با انجام یک حرکت اشتباه برای تیمم مفید باشم. فکر نمی‌کنم کسی اعتراض کردن به داور را تایید کند، اگر هم بد باشد که قاعدتا بد است اما متاسفانه در فوتبال ما می‌گویند اگر یک نفر ۱۰ کار خلاف انجام می‌دهد شما هم باید آن را انجام بدهید. من هم می‌گویم ۳۰ سال است که به داور اعتراض نکردم و باز این کار را نمی‌کنم. من می‌گویم طوری با آن ۱۰ مربی متخلف برخورد شود که دیگران خودشان را اصلاح کنند و کار خوب را انجام بدهند. من هیچ وقت دوست ندارم به خاطر یک یا ۳۰ بازی، ۴۰ سال اعتبار ورزشی‌ام را زیر سوال ببرم و خلاف آن چیزی که هستم را انجام بدهم.

انتشار توسط 8 تم