اخبار ویژه

کشف گور های دسته جمعی توسط پلیس مکزیک

پلیس مکزیک

پلیس مکزیک از کشف اجساد افرادی خبر داده که احتمالا توسط گروه‌های تبهکار سازمان‌یافته و باندهای قاچاق مواد مخدر کشته شده‌اند.

به گزارش ایران ملی، به گفته منابع پلیس، ٣٢ جسد و ٩ سر بدون جسد از تعدادی گور جمعی در ایالت “گوئررو” در جنوب مکزیک کشف شده که محل فعالیت باندهای قاچاق مواد مخدر است.

این اجساد و سرهای جداشده طی دو روز گذشته از ۱۷ گور جمعی در دامنه تپه‌ای در یک روستای واقع در شهرستان “زیتلالا” و از منطقه‌ای نزدیک به این محل یافت شده‌اند. سخنگوی فرماندار محلی گفته است که اجساد به دست آمده متعلق به ٣١ مرد و ١ زن هستند.

جستجو در منطقه برای یافتن گورهای مخفی احتمالی ادامه دارد اما مقامات گفته‌اند هنوز گور دیگری کشف نشده است.

گروه‌های قاچاق مواد مخدر همیشه اجساد قربانیان خود را در گورهای مخفی دفن می‌کنند و این گورها گاهی کشف می‌شود. استان گوئررو همچنین شاهد آدم‌ربایی توسط جنایتکاران سازمان یافته بوده است و هفته گذشته، ۱۲ نفر در یکی از شهرستان‌های این استان ربوده شدند.

به گزارش بی‌بی‌سی، حفاری گورهای جمعی جدید زمانی آغاز شد که فردی ناشناس در تماس با پلیس از وجود “اردوگاهی” خبر داد که به گفته او، چند گروگان در آن زندانی بودند. ماموران پلیس پس از ورود به محل، واقع در دامنه یک تپه، چند جسد، دو خودرو، یک موتورسیکلت و تعدادی جلیقه ضد گلوله را در محل پیدا کردند اما از عاملان این قتل‌ها اثری نبود.

پس از جستجو در این محل، ماموران پلیس چهار سر از تن جدا شده را یافتند که احتمالا متعلق به ٩ جسد بدون سر بود که چند روز پیش در کنار جاده‌ای در شهر “تیکستالا” رها شده بودند.

مقامات پلیس گفته‌اند که در ماه‌های اخیر، دو گروه قاچاقچی موسوم به “آردیلوس‌ها” و “لوس روخوس” برای تسلط بر منطقه “زیتلالا” مبارزه می‌کنند که با قتل و آدم‌ربایی متقابل همراه بوده است.

انتشار توسط 8 تم