اخبار ویژه

«سید حسن نصرالله»: هدف اصلی جنگ، ایجاد خاورمیانه جدید بود

«سید حسن نصرالله» امروز شنبه ۱۳ آگوست (۲۳ مرداد) به مناسبت دهمین سالروز پیروزی مقاومت بر رژیم صهیونیستی در جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ سخنان مهمی ایراد کرد.
این مراسم در بنت‌ جبیل در جنوب لبنان برگزار شد. نصرالله در این سخنان که به صورت زنده (ویدئو کنفرانس) از شبکه المنار لبنان پخش شد، ابتدا این مناسبت را تبریک گفت و یاد شهداء و جانبازان و خانواده‌های آنان را گرامی داشت. او ضمن تشکر از رزمندگان و اعضای مقاومت، تشکری ویژه از ایران و سوریه به دلیل حمایت از مقاومت کرد.
دبیر کل حزب‌الله، از جمله نتایج مهم پیروزی مقاومت در جنگ ۳۳ روزه را ایجاد تزلزل در اعتماد ساکنان فلسطین اشغال به سران سیاسی و نظامی‌شان و باطل شدن عقیده ارتش این رژیم مبنی بر پیروزی سریع در هر جنگی و در حاشیه امن نگاه داشتن جبهه داخلی از این جنگها دانست و گفت که مهمتر از همه این مسائل، تردید دوباره در امکان بقای اسرائیل در منطقه بود.
سید حسن نصرالله با بیان اینکه بعد از اینکه طرح آمریکا برای ایجاد خاورمیانه بزرگ از طریق حمله به مقاومت در لبنان، شکست خورد، واشنگتن تکفیری‌های منطقه را با کمک برخی بخصوص عربستان و صرف پول هنگفت و تأمین تسلیحات، گرد آورد تا مقاومت را نابود کنند اما همانطور که مقاومت در جنگ ۲۰۰۶ پیروز شد، مقاومت باز هم پیروز میشود چون ما وارد دوره پیروزیها شده‌ایم.
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس نصرالله برای اولین بار به اعضای گروههای تکفیری پیام داد و با یادآوری کردن سوء استفاده آمریکا از آنان برای نبرد با محور مقاومت، به آنان گفت که اگر هنوز اعتقادی به اسلام و محبتی به رسول‌الله دارند، سلاح را زمین بگذارند زیرا در غیر این صورت، کار آمریکا که با آنان تمام شود، آنان را نابود خواهند کرد.
دبیر کل حزب‌الله اعلام کرد که در ابتدای جنگ ۳۳ روزه برخی میانجیگران نزد سران مقاومت آمدند و پیشنهاد دادند که مقاومت سلاحش را تسلیم کند، تشکیلات مقاومت را منحل کند و دو نظامی اسیر اسرائیلی را بی‌چون‌وچرا تحویل دهد وگرنه اسرائیل و آمریکا تصمیم نابودی مقاومت را گرفته‌اند، اما حزب‌الله گزینه عزت و مقاومت را انتخاب کرده و به ذلت آنان تن نداده است.
او در پایان خطاب به سران لبنان گفت که اگر گروههای سیاسی بر سر گزینه ریاست جمهوری توافق کنند، حزب‌الله و متحدانش برای انتخاب نخست‌وزیر با رویکرد باز برخورد خواهند کرد.
سید حسن نصرالله با بیان اینکه بعد از اینکه طرح آمریکا برای ایجاد خاورمیانه بزرگ از طریق حمله به مقاومت در لبنان، شکست خورد، واشنگتن تکفیری‌های منطقه را با کمک برخی بخصوص عربستان و صرف پول هنگفت و تأمین تسلیحات، گرد آورد تا مقاومت را نابود کنند اما همانطور که مقاومت در جنگ 2006 پیروز شد، مقاومت باز هم پیروز میشود چون ما وارد دوره پیروزیها شده‌ایم.
انتشار توسط 8 تم